Kuru Mamada Kriterler

Mimmo

Anket

Fitmin
(2 oy)
ND
(16 oy)
Hill's
(0 oy)
Toplam (18 oy)

Arkadaşlar kızım 3.ayını doldurdu. Sahiplendiğim aile ND önerdi ben acil olarak Hill's buldum. Daha sonra yoğun ısrar üzerine Fitmini de deniyorum (karıştırarak) ama ağır kokuyor. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

11 CEVAP

Sselin1

Her iki mama da icerik olarak gayet güzel %38 protein yavru kedi icin gayet uygun bir oran. Kitten mama en az %36 olur zaten oda cok nadir. Ben fitmini icerik olarak begeniyorum ama kullanan kisi pek fazla yok oyuzden pratikte nasildir bilmyorum. kullanici orani artarsa daha iyi taninir mama. ama siz memnun kalmissiniz sanirm tüy dökümüne iyi gelmesi de cok iyi. ben n&d kullaniyorum begeniyorumda ama tüy dökülmesinde olumlu bir etkisi olmadi açıkcasi.

Mimmo

Çok teşekkür ederim ilginize ve bilgi paylaşımınıza.

bihtercik

karıştırmak çok sağlıklı değil bence.
sonuçta her mamanın bir kediye etkisi farklı oluyor.
ND öneririm içeriği en iyi olan o fikrimce

bihtercik

protein bazı kedilerde alerji yapabiliyor %38 oranı bir ev kedisi için çok fazla buldum.
yağ oranı %22 henüz kedinix yavru bu küçük yaştan kilo alımına sebep olur.
taurin oranı düşük ama et oranı fazla o yüzden dengelemiş.
domuz etini ben doğru bulmuyorum daha sağlıklı etler varken onun yenmesi mantıksız.
bu mama yerine nd çok çok daha iyi.

sarmanbirkedi

Fitminin de içeriği çok iyi gelip de basmakalıp nd demiyecem aynı sayılırlar kedinize belli bir süre ikisinden verin o seçecektir siz de gozlemleyin kaka tüy dökümü falan

TATA4242

Ham protein %37, ham yağlar %22, ham lif %2, ham kül %8, kalsiyum %1.1, fosfor %0.9, sodyum %0.35.
Yazmıyor ama Yüzde %8 nem mutlaka vardır.
5 ölçüyü toplayınca 77 yapıyor yani karbonhidrat oranı %23
Tavuk (kurutulmuş tavuk %33, hidrolize tavuk ciğeri %4), tavuk yağı, pirinç, taze domuz ciğeri – taze %16 / kuru %4.5, kuru balık %4,5, yumurtalar, kurutulmuş (şeker) pancar küspesi, bira mayası, inaktive kurutulmuş maya genus Saccharomyces cerevisiae (%2), peynir altı suyu tozu, domuz kıkırdakları (%1,7), buğday tohumu, keten tohumu, sıkıştırılmış elma ezmesi, somon balığı yağı (%1), kalsiyum karbonat, frukto-oligosakkaridler (%0.4), sodyum klorür, potasyum klorür, mono-sodyum fosfat, yuka, doğal antioksidan kompleks.
Nd yavru tavuk ve nar (prime)
ANALİTİK BİLEŞENLER
ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.50; Kalsiyum %1.50; Fosfor %1.30; Magnezyum %0.09; Omega-6 %3.30; Omega-3 %0.90; DHA %0.50; EPA %0.30; Glukozamin 1200mg/kg; Kondroitin sülfat 900mg/kg.
ANALİTİK BİLEŞENLER
ham protein %44.00; ham yağ %20.00; ham lif %1.80; nem %8.00; ham kül %8.50; Kalsiyum %1.50; Fosfor %1.30; Magnezyum %0.09; Omega-6 %3.30; Omega-3 %0.90; DHA %0.50; EPA %0.30; Glukozamin 1200mg/kg; Kondroitin sülfat 900mg/kg.
Arasındaki karbonhidrat farkı %5 Fitmin yetişkin mamalarda karbonhidrat miktarı en düşük %30 nd düşük tahıllılarda bile bu oran %22_28 aralığında değişiyor.Fiyat farkı olarak 50_60 tl Nd daha pahalı.Şahsen ben ileriye dönük olarak düşüneceğimden,Ndyi tercih ederim.Çünkü içerik olarak ve karbonhidrat oranı olarak fitminden daha iyi.Kedim büyüdükden sonrada verebileceğim bir mama olduğundan marka değiştirmek zorunda kalmam.Bu yüzden tercihim nd yönünde.Bana kalırsa Orijen özellikle yavru bir kedi çok daha iyi ama siz bilirsiniz.
Yavru kediler için 17 kg seçeneklerini tercih edebilirsiniz.Kedi üreticileri için çıkarılan bir ürün ve daha ucuza denk geliyor.8.5 kgsi en son 450 tlye denk geliyordu.Orijen merak edenler için https://www.google.com/amp/s/kedilibirhayat.com/2014/01/21/orijen-kedi-mamasi-uzerine-bir-roportaj/amp/

Mimmo

Çok teşekkür ederim. Fitmin tüy dökümünü baya azalttı ama aklım ND de. Peki sizce Fitmin nasıl?

bihtercik

içeriğini atarsanız yardımcı olabilirim

Mimmo

Ham protein% 38, ham yağlar ve% 22 yağlar, ham lif% 2, ham kül% 7.1, kalsiyum% 1.2, fosfor% 0.9, sodyum% 0.4

İçindekiler
Et (% 24 kurutulmuş tavuk,% 20 taze tavuk,% 19 taze domuz karaciğeri,% 8 kurutulmuş ördek,% 5.6 kurutulmuş balık - morina, conger ve sardalya,% 1.7 kurutulmuş domuz eti ve sığır eti), tavuk yağı, patates, yeşil bezelye, tavuk yumurtası, pancar posası, elmalar, kurutulmuş Saccharomyces cerevisiae inaktif maya, bira mayası, peynir altı suyu, keten tohumu, soğuk preslenmiş Norveç somon yağı, bitkisel kompleks (ısırgan otu yaprakları, karahindiba yaprakları, papatya çiçeği% 0.17, limon otu, ıhlamur çiçeği), mineraller, hindiba kökü, goji meyvesi% 0.2, zencefil kökü% 0.1, yucca shidigera.

İz Elementlerin Bileşikleri
demir 205 mg (demir ve n-hidrat amino asitlerin şelatı ile desteklenir), bakır 21 mg (bakır ve n-hidrat amino asitlerin şelatı ile desteklenir), manganez 43 mg (manganez ve n'nin şelatı ile desteklenir) -hidrat amino asitleri, çinko 154 mg (çinko ve n-hidrat amino asitlerin şelatı ile desteklenmiştir), selenyum 0.5 mg (Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 tarafından üretilen organik bir selenyum formu ile desteklenmiştir), iyot 2.7 mg (ilaveli) kalsiyum iyodür susuz); Vitaminler, pro-vitaminler ve kimyasal olarak iyi tanımlanmış etkiye benzer etkiye sahip maddeler: vit. 23,100 i.u., vit. D3 1600 i.u., vit. E (RRR-alfa-tokoferol) 260 mg, vit. B1 13.5 mg, vit. B2 30 mg, vit. B6 15.5 mg, vit. B12 128 ug, vit. C 225 mg, niasinamid 130 mg, kalsiyum pantotenat 46 mg, folik asit 5 mg, biotin 1.1 mg, kolin klorür 2,530 mg, taurin 1,320 mg; duyusal katkı maddeleri: biberiye özü 100 mg; amino asitler: DL-metiyonin 7,845 mg, antioksidanlar, koruyucular.

Alsimist

Profine tek geçerim bunların yanında . tüğ dökümü ,sindirim olsun her şekilde destekçi katkısız bir mama

BalliBadem

Ben fitminn kullanmak istiyorum ama hep 10 kg paket ve bizim kız aynı mamayı en fazla 2 ay yiyor açık satan da bulamadım