Lütfen Cevaplayın...kedimi Nasıl Eski Haline Döndüreceğim :(((

Miyumiyuu

6 aylık erkek kedim bundan yaklaşık 4 gün önce mantar yüzünden veterinere gitti, kedim biraz hareketli olduğu için veteriner onu kontrol etmek için zorlamak zorunda kaldı. Veterinerden eve geldiğimizde o hareketli oyuncu kedi gitmiş yerine sakin ve sürekli uyumak isteyen, oyun oynamayan kedi gelmişti. Kedim 4 gündür böyle halsiz ve mutsuz görünüyor. Mamasını düzenli yiyor suyunu da içiyor. Tekrar eskisi gibi olsun diye saatlerce oyun oynadım ama oynarken çok isteksizdi. Biryerlere Saklanıp orada uyukluyor.
Veteriner mantar için kortizonlu bir krem verdi acaba o mu bu kadar halsiz yaptı ?? Yoksa strese falan mı girdi??
Sürekli kapılara camlara miyavlıyor dışarıya kaçmaya çalışıyor kısırlaştırma vakti geldiği için mi böyle oldu??
Yardımcı olun lütfen, kedimi nasıl eski haline döndüreceğim :(

(Veterinerimiz kedimizin erken kısırlaşması gerektiğini son kontrolde söylemişti.)

2 CEVAP

lwb

Veterineriniz güncel bilgileri takip eden, hiç bir bilimsel kanıtlaması olmayan geç kısırlaştırmayı önermeyen bilgili bir veterinermiş, bu konuda veterinerinizi dinlemenizi öneririm.
Veterinere giderkenki yaşadığı stres,mutsuzluk onu etkilemiş olabilir eğer herhangibir rahatsızlığı yoksa. Üstüne gitmeyin, kendi haline bırakın.
Krem kesin çözüm getirir mi? Zannetmem. Eğer herhangibir gerileme göremezseniz mantarda, size şiddetle ecosin öneririm.

lwb

  • ayrıca kendi tecrübeme dayanarak da söylüyorum, mantar tedavisi uygularken bağışıklık güçlendirici de kullanın, mantar bağışıklıkla ilişkisi olan bir deri hastalığı çünkü