Kısır Erkek Kedi Ve Dişi 5 Aylık Kedi

Bcanaydn

İlan gördüm ve çok sahiplenmek istiyorum o minnoşu ama olur mu olmaz mı bilmiyorum
Oğlum lodos erkek kısır 10 aylık bu yavruşda 5 aylık dişi mamaları nasıl ayırılır yan yana olur mu lodos yeni kısırlaştırıldı

8 CEVAP

vildan27

ilk başta mutlaka anlaşamama dönemi olacaktır,diğer kediniz evi koku bırakarak sahiplenmiştir,yeni kedi onun bölgesine gireceği için sıkıntı çıkarabilir ancak sonunda birbirlerinden hoşlanmasalar bile beraber yaşamaya alışacaklar :).benim iki yaşında kısırlaştırılmış kızım vardı,sokakta bulduğumuz küçük bir yavruyu da sahiplendik,6 aykadar oldu birbirlerinden hoşlanmıyorlar ama evi paylaşmayı öğrendiler,en büyük sıkıntı mamada oldu,birine kısırlaştırılmış kedi maması verirken diğerine yavru kedi maması koyduk ama ben çalışan biri olduğumdan mecbur iki mamayı ortaya bırakıp gittim,kısırlaştırılmış kedim yavru kedinin mamasını yiyip baya bir kilo aldı,artık küçük oğlanın da vakti geldi kısırlaştırdık artık aynı mamayı yiyorlar

bihtercik

her şeyden önce anlaşmaları çok önemli.
kedinizin diğer kedilerle arası nasıl?

ZehraBulutt

Mamalar yan yana olursa birbirlerinin mamalarından yerler. Benim de bir kısır bir de yavru kedim var. Öğünler halinde ve ayrı odalarda veriyorum mamalarını. Advance'in hem kısır hem yavru kediler için maması var ama daha pahalı olduğu için almadım, benim büyük kedim zaten öğün şeklinde besleniyordu küçük de alıştı aynı düzene.

Bcanaydn

@bihtercik hiç bir kedi ile yan yana gelmedi sokakta falan gördükleri sadece o yüzden tepkisini hiç kestiremiyorum oyuncı bir kedi ama genel hali sakindir hep

Bcanaydn

Sahiplenim olmaz anlaşamazlarsa diye korkuyorum daha çok daha küçük olsa belki kokuyla yavaş yavaş yaparım ama bu yavruş 5 aylık bir de maşallahı var bizim oğlandan daha büyük gözüküyor

Kevserhaksever

Kediniz yeni kisirlastirildiysa henüz stresli bir dönemde olmalı en azından stresini üstünden atmasını beklemenizde fayda var. Eğer stresli dönemi bittiyse de yeni gelen kedinizin kokusunun olduğu bir battaniyeyi kendi kedinizin yattığı ve takılmayı sevdiği yerlere sürün onun kokusuna alışsın temasa geçmeden. Zaten biri 10 biri 5 aylık olduğu için oğlunuz onu tehdit olarak algılamayacaktır diye düşünüyorum ama her kedi bir değil malesef :)

Kevserhaksever

Ayrıca sahiplenirsen 1 haftalık bir deneme süreci olmasını isteyin sahiplendiren kişilerden. Geçici yuva gibi yani kedinizin agresif tavırları olur ve geçmezse en azından farklı bir yuvaya gider yavrucak

ZehraBulutt

Vildan Hanıma kesinlikle katılıyorum. Benim kedilerim başta o kadar kavga ettiler ki resmen öldürmeye çalışıyordu büyük kedim yeni geleni. Ama sonunda kabullendi, şu anda can ciğer değiller ama geçiniyorlar bir şekilde. Birbirlerini çok sevmeseler de iki kedi bir kediden iyidir her zaman. Hem belki de sizinkiler çok iyi anlaşırlar. Bir haftada kesinlikle karar verilmez iki kedinin anlaşıp anlaşamayacağına her kedinin kabullenme süresi değişiyor. Benimkilerin alışması 1,5 - 2 ay sürdü mesela, sabırlı olmak gerek.