Kedim Durup Dururken Elimi Isırıyor

hazalaydin

Kedim 4 aylık 2 buçuk aylikken almışım. Zaman geçtikçe sürekli ellerime ve parmaklarımı ısırmaya basladi. Hayır dediğim de zaman zaman anlayıp birakiyor acaba oyun mu yapıyor diye düşündüm ama önüne geçemiyorum. Bazen patisiyle tutup yakalayıp ısırıyor bazende sadece dişlerini kasir gibi elime sürtüyor. Evin içinde yürürken bacaklarıma atlayım dislerini geciriyor. Ne yapabilirim?

11 CEVAP

bskkrky

Benim ki 1 buçuk yaşında hala aynısını yapıyor. Oyun oynuyorlar :)

Elif12316

Benim kedim de 8 aylık. 4 aylık civarıyken ısırması sorun değildi zaten acımıyor deyip önemsemiyorum. Fakat emin olun dişler yenilendikten sonra öyle olmuyor. Bazen öyle kaptırıyorki yapma dememi bile duymuyor.

Elif12316

Benim kedim de 8 aylık. 4 aylık civarıyken ısırması sorun değildi zaten acımıyor deyip önemsemiyorum. Fakat emin olun dişler yenilendikten sonra öyle olmuyor. Bazen öyle kaptırıyorki yapma dememi bile duymuyor.

vildan27

benim ortanca oğlum da fena ısırırdı ama her ısırdığında yüksek sesle ah ah diye bağırıyordum,artık böyle yapınca ısırmayı bırakıyor

Oske22

Benimki de şuan 5 aylık hala sizinki gibi huyları var, sanırım yavru kedilerde normalmiş. Dişleri falan kasindigi icin ama bunu alışkanlık haline getirirse vay halimize

LadyAndCat

Oyun oynuyorlar siz izin vermeyin ona böyle alışır sonra hep. Canınızı da yakabilir oynayayım derken.

Temmuz66

Benim kedim de 6 aylık zaman zaman oda elime saldırıp ısırıyordu veterinerime sordum ne yapabilirim diye. Isırdığı zaman hayır diyip ondan uzaklaşmamı hatta oda değiştirmemi söyledi. Öyle yapıyorum ısırma işi çok azaldı bi de bez bir bebeği var ısırma ihtiyacını onunla gideriyor.

Minnoosss41

bence ilgi istedigi icin yapiyo olabilir cunku aynı olay bizdede var ilgi istedigi zaman elimiizi agzina aliyo arka ayaklariyla tavsan gibi itip duruyo simariyo sonra bence oyle yaptiginda onla oynayin acaba ilgi icinmi oyle yapiyo anlarsiniz bi onu

Kedilerin ilgi görmek ya da sevgilerini göstermek gibi duygularını ısırma hareketiyle göstermesi olağan bir durum. Kediyi fiziki olarak uzaklaştırma(kediden kaçmak, el kol ile nitelemek vb.) yanlış bir davranıştır. Çünkü kedi daha çok üstünüze gelmeye başlayacaktır. Tek kelime yüksek sesle HAYIR! YAPMA! demektir.

Mirtip

Kedim Mırtıp 7 aylık, küçüklüğünde bugüne nispeten ellerimizi oyuncak sanarak daha çok ısırıyordu, sürekli hayır hayır hayır dedik.. Şimdi her şeyi anladığı için, yapmaması gereken birşey yaptığında ve 'hayır' dediğimizde sinirleniyor ve gelip ısırıyor :D

Oyun olarak görüyordur, daha önce ellerinizle oynadıysanız hele. Tavsiyem olta tipi oyuncaklarla enerjisini atmasını sağlamanız