2 Sorum Olcak.burdan Verdigim İlani Nasil Kaldirabilirim. Uygun Mama Ve Yemi Nasil Temin Edebilirim.

Mimik

Bakim masrafi bana cok zor geldigi icin ilan vermek zorunda kalmistim.Ancak kizimda bende kopamiycagimizi anladik.en uygun mama ve yemi nasil tedarik edebilirim.

6 CEVAP

Cansumuezza

İlanda ev yemekleri seviyor yazıyor ev yemekleri ile besliyosaniz daha iyi bakılabilecegi bir yuvaya sahiplendirmek daha mantıklı .

Sselin1

Ilaninizi bulun ve yayindan kaldir secenegini secin. Ama Arkdaslarin dedigi gibi kedinize aylik olarak en az 70 lira gibi bir butce ayiramayacaksiniz. Hastalignda veterinere götüremeyeceksiniz veya Zamani geldiginde kisirlastiramayacaksaniz ki ucreti 450 liradan basliyor, Maddi manevi sorumluk alabilecek bir yuvaya sahiplendirmeniz daha dogru olur. Unutmayin ne zaman ne masraf cikacak bilemezsiniz oyuzden iyice dusunun buyuyunce hem yuva bulmak zor olacak hem de kedinizin duzenini bozmus olacaksiniz.

LadyAndCat

Mimik, İlan hakkında bir bilgim yok.
Önemli olan sevgi. İnsan sevince onun için mama parasını da bulur, doktor parasını da. Siz yeterki niyet edin. Allah rızkınızı verir...
En uygun mamalardan BonaCibo’yu önerebilirim ama un oranı fazla bir mama bu yüzden yese de doymaz.
Bunun dışında yaş mama da vermelisiniz kediciğinize. Evde kendiniz de ucuza yaş mama yapabilirsiniz.
Kaliteli mamaların da indirimlerini takip etmenizi öneririm. Alma imkânınız olursa.
1,5 kilo BonaCibo 20 lira.
(1 aylık mama.)
4’lü yaş mama alsanız 12 lira.
Toplam mama masrafı: 32.
Aylık uygun fiyatlı kum alırsanız 10 kilosu 20 lira kadar.
Mama + kum = 52 lira minimum bütçeyle.
Aşı ve veteriner masraflarını da eklerseniz. (Aşılar 500-600 tutar)
YILLIK ORTALAMA: 1000-1200 civarı bir minimum gideri olacaktır.

LadyAndCat

Mimik, Cansumuezza deyince baktım.
İlanda ev yemekleri ve süt seviyor yazmışsınız inanamadım!!!
Ev yemeği kediler için uygun değildir. Hele ki süt asla verilmemesi gerekir. İshal eder.
Galiba sizin bu bebeği sahiplendirmeniz daha iyi olacak.
O bebeğe kendisi için gerekli özel mamalarını alacak, onu düzenli doktora götürecek bir aileye ihtiyacı var. Bakımını ve masraflarını karşılayamadığınız bir bebeğe bakmanın hiç kimseye bir faydası olmaz inanın.

Anonymus552223

Ev yemekleri yagli tuzlu baharatli seklinde degil, haslanmis tavuk vs gibi verin. Sut vermeyin yogurt verebilirsiniz.

Anonymus552223

Solda 3 cizgi ust uste var ordan sahiplendirme ilanlarima girip kaldirabilirsiniz. Fakat kisirlastirma icin simdiden para toplamaya baslayin