Kedim Şeker Hastası

damlalalay

kedim şeker hastası ve ona veteriner tavsiyesiyle pro performance diye bir mama veriyorum ama tahılsız mama kullanmam gerektiğini öğrendim. kedisi şeker hastası olan var mı? hangi mamayı kullanıyorsunuz?

6 CEVAP

LadyAndCat

İçinde un ve tahıl oranı az mama kullanmalısınız çünkü bunlar kedilerin şekerini yükseltir.
Şeker hastası olmasa da durum aynı. Kilolu kedilerin her an şeker hastası olma tehlikeleri var.
Tahılsız mamalar arasından N&D TAHILSIZ’ı önerebilirim.

damlalalay

çok su içiyordu ve çok fazla idrara çıkıyordu. küçük bir şeker ölçme cihazından bakılıp şekeri çok yüksek dendi ve ilaç kullanmaya başladık. yaklaşık 1 yıldır kullanıyorduk. ben ilaç vermek istemediğim için tekrar baktırmak istedim. daha kapsamlı bi test yapıldı. şekeri 92 çıktı. ama kilolu olduğu için diyet mama kullanmam gerekiyormuş. şu an mama araştırması içindeyim.

damlalalay

teşekkür ederim. bugün değerlerine baktırdık şeker hastası değilmiş. tek bir veterinere güvenmemek lazım.

Cngzhn

Belirtileri nedir damla ?

LadyAndCat

Damla’cım büyük geçmiş olsun.
Kedinin kilosuna çok dikkat etmelisin. Sizinki tip 2 diyabet yani beslenme ve kiloya bağlı yüksek olan şekeri var.
Kedini zayıf tutarsan şekeri de normal düzeyde kalacaktır.
Az tahıllı mama kullanmaya devam edin.

damlalalay

Çok teşekkür ederim. veterinerimiz de öyle dedi. diğer yavru kedilerimin mamasını da yiyor. onu engellemem gerekiyor. mecburen saatli vericem mamasını