Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Köpeğimi nasıl dışarı çıkarabilirim?

minnosdoris
minnosdoris

172 Puan

Merhaba oturduğum yerde çok fazla sokak köpeği var ve ben ne zaman köpeğimi dışarı çıkarsam direkt üstümüze atlayıp saldırmaya çalışıyorlar. Biliyorsunuz köpeklerin günde en az 2 kere dışarı çıkması gerek ama ben artık çıkaramaz oldum hele akşam hiç çıkaramıyorum sayıları artmış oluyor. Belediyeyle konuştum onlar da barınaklara almıyorlarmış. Böyle sorun yaşayan ya da bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.


11 CEVAP

gulatakan
gulatakan

103487

Kopeginizi taşıma çantasına koyup arabayla uygun parka,ormanlık alana gelince çıkarıp gezdirebilirsiniz bence.hem hayvanalrin daha az olduğu yer olursa hastalık kapma riski de az olur.


minnosdoris
minnosdoris

172

Ama benim köpeğim golden retriever 6 yaşında


bihtercik
bihtercik

114208

o zaman direkt arabayla çıkartın arkadaşın dediği gibi başka bir alana götürün en mantıklısı bu gözüküyor.
ya da o sokak köpeklerinin karnını doyurun geçiştirir belki saldırmalarını


Deniz579
Deniz579

920

Çözümüm yok fakat belede ile konuşmak ne demek ya. Biz oradaki canların sayısını azaltmaya çalışıyoruz ama siz barınağa alın mı diyorsunuz? Şaka gibi gerçekten.


Deniz579
Deniz579

920

Kusura bakmayın ama sokak onların yuvası. Böyle bir şey yapmayı nasıl vicdanınız alıyor anlamıyorum


minnosdoris
minnosdoris

172

@Deniz576 ablacım sen sorunlu musun ben köpeklere bir şeyin yapılması gerektiğini mi söyledim sadece burada geldim ve çözüm arıyorum beni tanımıyorsun benim hakkımda en ufak fikrin yok yazdığın şeye bak büyük sıkıntıların var sanırım?


Katya06
Katya06

12789

İstediğiniz yorumları alamayınca hemen çirkinleşiyorsunuz. Sırf sizin köpeğiniz rahat gezsin diye başka canları barınağa göndermek istiyorsunuz. Oysa ki barınakların hastalık yuvası olduğunu herkes bilir. Biz evde yavrularımıza özel mamalarla bakıyoruz. Tüyü dökülse gözü aksa dert ediyoruz. Ama ordaki canlar belki de hayatları boyunca hiç böyle ilgi görmüyorlar. Barınaklarda ölüm haberleriniz hiç mi okumuyorsunuz? Benim bazı sıkıntılarım olduğu doğrudur. Mesela o canları gördükçe içimi sıkıntı basıyor evet. Sokakta bir kedi sesi duyunca acaba kaç saattir soğukla mücadele ettiğini ve aç olduğunu düşünüyorum. Bir hayvan barınağa götürülürken acaba orada hangi hastalıkla boğuşup acı içinde öleceğini düşünüyorum. Bizim sıkıntılarımız bunlar. Tabi sizin "sıkıntı" kavramınızla biraz farklı olabilir. Sizin ki çözülebilir ama onların ki neredeyse imkansız..


epiglottis
epiglottis

127638

Barinagin nasil biryer oldugunu bilmiyordur belki, maalesef insanlar barinaklari hayvan oteli gibi biryer zannedebiliyor. Kedi kopegini de sokaga birakmak yerine barinaga birakinca iyi bir sey yapmis gibi vicdanlari rahat oluyor mesela.. barinaklarin yapabilecegi en iyi sey hasta hayvanlari tedavi etmek, sagliklilari kisirlastirmak ve sonra geri salmak. Cogu bunu bile beceremiyor. Zaten kalici baksalar bile ki genelde sokaga birakiyorlar, bakmamalari daha iyi cunku kucuk kafeslerde hastaliktan öleceklerine sokakta bir şanslari olur en azindan. Kisaca sokak cogu yonden barinaktan daha iyi hayvanlar icin. Cok cok nadir genis alanlara sahip gercekten guzel barinak var onlar da turkiyede 2 3 tane


yaprakonur
yaprakonur

231

Bence sorununuzun tek çözümü o sokak köpekleriyle arkadaş olmanız.
Köpeğiniz olmadan birkaç kere çıkıp onları besler, okşar ve onlarla konuşursanız sizinle dost olmaya son derece gönüllü olabilirler. Daha sonra köpeğinizle çıkışlarınızda da size karşı saldırgan bir tavır yerine koruyucu bir tavır takınmaya başlarlar.


Köpekler üstünüze saldiriyorsa onlara yemek verin su verin düşmanlık için saldırmiyor onlar .


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 169 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20757 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR