Kedimi Kısırlaştırma Vakti Gelmiş Midir?

Miyumiyuu

Kedim sürekli miyavlamaya başladı, kapıdan kaçmaya çalışıyor, çok yemek yiyor, oyun oynamıyor sürekli uyuyor ve mutsuz görünüyor.. onu böyle görmek bizi çok üzüyor artık onu kısırlaştırmalı mıyım??

( kedim şuan mantar tedavisi görüyor onun dışında herhangi bir hastalığı yok, 6 aylık olmasına rağmen veteriner erken kısırlaştırma önermişti.)

6 CEVAP

LadyAndCat

Tüm kediler çok uyur ve bu mutsuz olduğu anlamına gelmez. Çok yemesi kullandığınız mamayla da ilgi ve mamayı ölçülü verin. Her kedi camdan, kapıdan kaçmaya çalışıyor normal.
Dişi mi kediniz? Kızgınlığa girdiğinde tüm gece bağarıyor neden yokken o zaman anlarsınız.
Önce tedavisini olup iyileşsin zavallım sonrası için veterinerinizle konuşun.

Miyumiyuu

@LadyAndCat
Kedim daha önce çok oyuncuydu ve belirli saatlerde uyur öyle çok uyumazdı, kapının dışarısını merak eder ama gitmeye çalışmazdı, çok oyuncuydu evde dakikalarca kendi kendine koşardı ve uzun zamandır aynı mamayı yiyor kendisi çok mama yiyen bir kedide değildi bu hareketlerinin değişmesi zaten bizi kısırlaştırma için düşündüren..ayrıca kedim 6 aylık bir erkek

Elif5353

Tedavi sürecinde olur mu bilmiyorum ama ben yanlş olmasın 6. Yada 7. Ayda kısırlaştırmıştım. Veteriner uygun görmezse yapmaz zaten

Kediperi

  1. Ay en ideali

LadyAndCat

Miyumiyuu
Erkek kedi kısırlaştırması için biraz araştırma yaparsanız göreceksiniz ki 1 yaşını beklemek en sağlıklısı.
Erken kısırlaştırma sonucu kötü bir şey olursa üzüleceğinizi de lütfen unutmayın.
Benim de erkek kedim var 10 aylık oldu ve bir sorunu yok. Kısırlaştırmadık.
Kızımı da 8 aylıkken kısırlaştırdım.

LadyAndCat

Başka bir veteriner görüşü daha almanızı öneririm erkek kediniz için çünkü “hemen getirin yapalım” diyen veterinerler var ne de olsa ameliyat yapıp para kazanacaklar ama ya sonra ne kadar sağlıklı olacak ? Birkaç sene içinde böbrek ve idrar yolları hastalıkları oluşursa daha gençken? Bunları da düşünmenizi öneririm.
Son olarak: Seçim sizin çünkü kedi sizin.