Acaba Kediler Tırmaladığında Canımızın Acıdığını Biliyor Mu?

gamzearz

Çok merak ediyorum bunu çünkü sokakta bir kedi kolumu kanatacak derecede tırnaklamıştı, onu hala gördükçe seviyorum daha temkinli şekilde :D reflekslerim güçlendi.. Bu olaydan 1 sene sonra da bir sokak kedisi dost edindim, bebekken aldım ve bir kez sesimi dahi yükseltmedim sevgiyle oyunla büyüttüm oda ne yaparsam yapıyım tırmalamıyor mesela sevilmekten hiç hoşlanmıyor ama dayanamıyorum çok farklı sevimli bir suratı var mıncırıyorum onunla uyuyorum bile pamuk gibi yine de hoşlanmamasına rağmen canımı yakmadı bir kez bile.. İlginç geliyor bana.. Bu doğuştan bir şey mi yoksa büyüyene kadar yaşadıklarıyla mı şekilleniyor acaba..

2 CEVAP

LadyAndCat

Cevap : EVET.
Sonradan yani büyürken öğreniyorlar. 1 aylık kedi bebeklerinin tırnakları dışarda olur ve can bile acıtır. Çok küçük olduklarından pençelerini saklayamıyorlar. Zamanla can acıtmak ne ve pençe saklamayı öğreniyorlar

vildan27

benim üç kedim var ,üçüde farklı karakterde.en büyük kızım mesela ne tırmalar ne ısırır,çok sıkıştırırsak hafifçe hırlar,ortanca oğlum güzel güzel oynarken aniden pati atar,hart diye nereniz gelirse ısırır,küçük oğlum ne ısırır ne tırmalar ama ha bire söylenir,miyavlar, daha küçükken özellikle de oyun oynarken tırnakları çok çizerdi.sokaktakilerin bazısı çok ürkek oluyor ve en ufak şeyde tırmalayıp ısırabiliyorlar ama benim evdekilerden daha çok sırnaşıp kendini sevdiren de var.demem o ki tıpkı insanlar gibi kedilerin de farklı karakterleri var,yavruyken yaramaz çocuktan farkları yok,büyüdükçe daha bir yetişkin ağırlığı geliyor üzerlerine