Kedinin Irkını Söyleyebilecek Varmı

Kedinin ırkını söyleyebilirmisiniz

11 CEVAP

lwb

Bir de bunu mu çıkardı insanlar? Cinsine göre kısırlaştırma.
Cinsi ne olursa olsun ister melez, kısırlaştırın

LadyAndCat

Çok güzel bir şey bu maşallah ve kendisi TEKİR denilen türden.
Ya da “kısa tüylü evcil” olarakta adlandırılabilir.

british shorthair Dedi sahibi ama?

srplzngl

@LadyAndCat
Evet ya “kısa tüylü evcil!”
Yıllardır domestic shorthair’ı nasıl Türkçeye çevirebilirim diye düşünüyordum :D Bu da garip geliyor kulağa ama tekir vs. demek hiç doğru olmuyor. Ya da bilemiyorum belki kısa tüylü domestik de diyebiliriz.

Bu kedi British Shorthair gibi yuvarlak yüzlü bir ırk ve kısa tüylü evcil kırması gibi gözüküyor.

suleren

Kediniz daha çok tekir ve british short hair melezlerine benziyor.

Yani british shorthair değil

kayrae

Kedi. Güzel bir kedi. Melez bir kedi.

LadyAndCat

Desthhistory
Melez olmalı.
Srplzngl evet Türkçesi böyle oluyor.
Kısa Tüylü Domestik de denebilir ama “domestic” , “evcil” olduğu için böylesi Türkçe olarak daha uygun geldi.
British Shorthair renk olarak biraz daha farklı gibi sanki.
Saf ırk olmayabilir.
Saf ırk olsa nolur , olmasa nolur?!
Kedi sizin ve inanın çok güzel

Kedimiz güzel zaten ama eğer öyleyse yani british horthair ise kısırlaştırmamı istedi önceki sahibi o yüzden sizlere sormak istedim sahibi british shorthair diye iddia ediyordu da o yüzden sizlere sormak istedim ırkını

Benimde ilk kedim olduğu için buraya bilgi almak için yazdım

LadyAndCat

Yarın da başka bilen arkadaşlar yazarlar diye tahmin ediyorum.
Her şekilde ev kedileri kısırlaştırılır.
Bunu tüm kedi ve hayvan severler tavsiye eder çünkü “ev kedisi”nin özelliği sağlıklı ve bakılıyor olmasıdır. Yoksa sokakta cins veya değil kedi dolu. Sahiplendirme sayfaları cins kedi dolu!
Zaten sahibine söz vermişsiniz , kısırlaştırın siz de.
Bir kediyi zorla çiftleştirip yavrularını satmak kimseye bir şey ifade etmemeli. Onlar kullanılmak ve satışmak için değiller. Onlar bizim dostumuz olmak için varlar.