Kedim Bana Saldırıyor

Susam15

Arkadaşlar merhaba 5 yaşında dişi kısır bir kedim var dün akşam evin arka bahçesine kaçtı ve onu almaya çalışırken bana saldırıp üstüme işedi eve girdiğimizden beri beni kovalıyor ve gördüğü yerde saldırıyor her yerim paramparça oldu ve evden gitmek zorunda kaldım çünkü onu bi odaya kapatınca daha çok bağırmaya başladı başına daha önce böyle bişey gelen var mı ne yapmam lazım çok zor durumdayım bana hiç saldırmazdı :(

8 CEVAP

LadyAndCat

Susam15
Tam kısırlaştırma yapılmamış olabilir. Kızgınlığa giriyordur stres oluyordur ama üreyip bebek yapamıyordur. Çok üzücü bir durum. Bahçeye çıkarıyor muydun? Salıyor muydun? Dışarı alışkında içeri girmek istemiyordur. Odaya kapatmakta eziyet olur canım.
Bir rahatsızlığı var kediciğin ki bu şekilde davranıyor.

Susam15

Bir de yumurtalıkları alındı ama rahmi alınmadı diye biliyorum bu kızgınlığa girmesine sebep olur mu ?

hcerenk

tabi ki olur :( neden alınmadı ki rahmi? kısırlaştırmada komple ne varsa almaları gerekiyor. sadece böbrek üstü bezlerindenaz miktar salgınanan hormona çare yok. ona da müdahale edilemiyor. ama üreme ile ilgili ne varsa alınması lazım.

Susam15

Bilmiyorum o zaman çok bilgim yoktu ki veterinerim ne yaptıysa onu biliyorum :( peki bu saatten sonra rahmini aldırsam bi zararı olur mu ki yaşı büyük ya iyileşmesi zor olur mu :(

Susam15

3-4 ay önce tasmayla birkaç kez çıkarmıştım ama havalar soğuduğundan beri çıkrmıyordum bahçeye çıkmasına izin versem düzelir mi acaba tasma takmadan ya geri gelmezse diye korkuyorum ama evdeki herkese saldırmaya başladı eve giremiyoruz :(

LadyAndCat

Susam15
Dışarı çıkartırsan tasmayla çıkar canım. Hatta hiç dışarı çıkmayan ve mutlu bir hayat süren kediler var.
Hcerenk doğru demiş hem yumurtalıkları hem de rahmi alınmalıydı. Bu durumda ne oluyor bilmiyorum. Tam kısırlaştırılmamış zavallı kız.
Lütfen bir veterinere danışın.

Anonymus552223

Bence disarda biseyden korktu hala onun etkisinde

Susam15

Muhtemelen bişeyden korktu hala atlatamadı