Genç Kedimin İştah Kaybı

filmdefilm

İyi günler. 8 aylık bir dişi tekir sahibiyim. 2 aydır ara ara kızgınlığa giriyor. En son 3 gün önce atlattı kızgınlığını. Henüz yaşını doldurmadığı için veterinerimiz kısırlaştırma tavsiye etmedi. Geçen ay kilosu tam 3 kg idi ancak geçen hafta 150 gr kilo kaybettiğini gördüm. Bir dönem günde 70 gr kuru mama yerken son 15 gündür günde 30-40 gr yiyebiliyor. Sahiplendiğimizde 4 aylıktı ve ilk gününden itibaren hep aynı kuru mamayı kullanıyoruz. Henüz yaş mama hiç vermedik. Haftada bir defa ufak parçalarla balık ya da tavuk veriyoruz. Bu dönem az yemesi ne tür sorunlara yol açar?

2 CEVAP

BalliBadem

Artık kısırlaştırılabilir yaşta bence daha fazla beklemeyin iyice erir hayvan kuru mamasınında aromasını değiştirmenizi öneririm sıkılmıştır evde et tavuk balık vs verdiğiniz için yaş mama lazım değil ama ben ayda bir vermenizi öneririm bin en son yavruyken yaş mama vermiştim evde hazırlıyordum hazırları sağlıklı değil diye ama geçen hazır aldım ve bayıldı aşırı mutlu oldu 2 haftaya 1 yarım paket vermeye başladım bu onlar için abur cubur gibi arada değişiklik için güzeller

LadyAndCat

Kızgınlık döneminde az yemesi hiçbir soruna yol açmaz. Bu dönemde aşırı stres oluyor çocuk ve yiyemiyor. Yazık çocuğa...
Dişi kediler için 1 yaşını beklemeniz gerekmiyor Kİ?!?
6 aydan itibaren kediniz sağlıklıysa ve 2 kiloya ulaştıysa ameliyatı yapılıyor. Şimdiden siz bir veterinere bakın. Hangisi olsun nasıl olsun diye. Bir an önce de yaptırın yazık miniğe. Ayrıca sürekli kızgınlığa girmesi ve çiftleşememesi ufaklığın ruh sağlığını bile etkiler.