Kedimin Stresini Nasıl Geçirebilirim?

Miyumiyuu

Kedim veterinere gittiğimiz günden beri (5 gündür) stres halinde, oyun oynamayı bıraktı, yüksek bir yere çıkıp uyuyor sadece ve aşırı miyavlamaya başladı kedimin stresini nasıl geçirebilirim ve bu durum tahmini olarak ne zaman geçer?
Mantar kremi kullanıyoruz acaba ondan mı stres olmuştur?

(Mama yiyor su içiyor tuvaletini yapıyor kendini temizliyor o bakımdan bir sorunu yok)

7 CEVAP

Sselin1

Veteriner olayi genelde 1 veya 2 gün etkiler ama dediginiz gibi düzenli olarak krem uyguluyorsunuz ve büyük ihtimal stresin sebebi bu. Yüksek yere sizden kacmak icin cıkıyor krem süreceginizi bildigi icin. Pek yapabileceginiz bir sey yok tedavisi bitene kadar böyle davranir sanrm. Yine de krem sürdükten sonra sevdigi yas mamalardan azar azar verip ödüllendirebilirsiniz. Ya da malt, vitamin macunu tarzi bir seyler de olabilir.

Sselin1

Bu arada Gimcatin antistres macunu da var stresini biraz azaltir belki. Kullanan arkadaslar daha detayli bilgi verebilir.

bihtercik

veterinere ne için gitmiştiniz?

Kedilerde Stres ile ilgili bu yazı belki size yardımcı olabilir.

Miyumiyuu

@bihtercik
Mantar olduğunu gördüğümde onu göstermek için götürmüştüm, veteriner kontrol etmek için zorladı birazcık ondan mı oldu acaba

LadyAndCat

Sselin 1 ,
Durumunuzu çok güzel özetlemiş.
İlacını sevmiyor sizin bebek :))

PandAiluroSena

Kedi nanesi, matatabi cubugu kedilerin cok sevdigi seyler ve baya keyifleri geliyor bunlari kokladiklarinda, bunlardan alabilirsiniz. Daha fazla oyun oynayip kremini surerken veya surdukten sonra sivi odul mamalarindan verebilirsiniz. Bu sayede kremi surdurmekle odul mamasini bagdastirip daha sakin olabilir. Bir de petremedy diye bir urun varmis ayni su elektrikli sinek ilaclari gibi, prize takinca kedileri rahatlatan bir koku salgiliyormus ama biraz pahali. Ben bunun yerine bir buhurdanlik alip onun oldugu odada buhurdanlik kullanmayi dusunuyorum kedilerin sevdigi bir kokunun esansiyla. Kedilerin sevdigi kokulari da bir kac yabanci blogtan bakmistim isterseniz not defterime bakip yazabilirim size de