Kedimin Burun Akıntısı Ve Tıkanıklığı Geçmiyor

hazalaydin

Kedimi 2 buçuk aylikken sahiplendim çok yoğun bronşit geçiriyordu. Dişleri iltihaplı gözleri akiyordu sürekli hapsiriyordu. 2 disi çekildi sadece 1 tanesi iltihapli kaldi. 3 farklı tedavi uyguladık sonuncusu diğerlerine göre daha çok etki etti. Diş etleri kırmızı ve sisti suan gecti normale döndü. Istahi çok kesinde 900 gram iken aldim şuan 2 kilo. Dün tekrar burnu akti biraz ama tıkanıklığı bir türlü geçmiyor 2 aydır uğraşıyorum bir türlü geciremedik. Hastalık geçmediği için karma asimizi da olamadık. Aynı seyelri yaşayan veya bilgisi olan biri varsa sizden de yardim bekliyorum lütfen

12 CEVAP

Bağışıklık sistemini desteklerseniz geçer diye düşünüyorum. Bunun için de imuneks kullanabilirsiniz mesela.

hazalaydin

Veterinerim kronikleşmiş olabileceğini söyledi. Çok iyi antibiyotikler kullandık yaklaşık 2 aydır artık ilaç vermek istemiyorum bünyesi kaldırmaz başka bi hastalık çıkar diye. Vitamin de kullandım. Tedavi esnasında hicbir sorunu olmuyor direk kesiyor ama ilaçları bıraktığımız zaman tekrar başlıyor akıntısı

pinarcaya

Diger sorunuza da yazmistim. Bizim kedimizin de boylebir rahatsizligi vardi. Bir suru antibiyotik icti. Ama azitro kullaninca iyilesti.

hazalaydin

bizde azitro kullandık 1 hafta boyunca. gliserin ve siprogut göz damlasıyla birlikte geçti. ilacı bıraktıkran 2 gün sonra çk hafif akıntı ve hapşırma tekrar başladı. şimdi polivit c ye başlamamı söyledi veterinerim ama çok endişeliyim geçmezse diye. bu da işe yaramazsa ne yapacağız bilmiyorum polip olabilir diyorlar ama emin değiliz

"Tedavi esnasında hicbir sorunu olmuyor direk kesiyor ama ilaçları bıraktığımız zaman tekrar başlıyor akıntısı" Bu cümle resmen benim kedimi anlatıyor. Kısırlaştırma ameliyatı olduktan sonra bir türlü hapşırması, balgamı ve burun akıntısı bitmek bilmedi. Antibiyotikler kullandık, imuneks kullandık asla işe yaramadı. Hergün sümüklü gezdikçe üzülüyordum, tamam dedim ne kadar gerekirse gereksin (maddi açıdan) detaylı araştırmasını yaptırıcam. Özel veteriner kliniği ne götürdüm ama hekimi çok araştırdım, öyle sıradan rastgele bir kliniğe götürmedim. 250 lira karşılığında burnundan sümük örneği alınıp laboratuvara gönderildi. Sonuç kötü çıktı, hastane mikrobu denilen bir mikrop kapmış büyük ihtimal kısırlaştırılması yapılan Fatih hayvan hastanesinden. Üç beş kuruş az olsun diye orada yaptırmıştım ameliyatı çok pişmanım. Neyse, yaklaşık 2 aydır tedavimiz devam ediyor, antibiyotik kullanıyoruz. Bir tanede bağışıklık sistemini güçlendirici iğne yaptırdık. Doktor bu tedavinin 6 ay ve 1 yıl civarı sürebileceği gibi 3 ay da sürebileceğini söyledi yani tamamen kedinin kişisel durumuna bağlı. Mama onlarla felicia kullanıyorduk hekimin önerisiyle ND kullanıyoruz balkabaklı, bu süreçte iyi geliyormuş. Kedimin durumu nasıl diye soracak olursanız, zaman zaman yine hapşırıyor fakat eskisi kadar sık değil. "öldürmez fakat süründürür" dedi hekim bu mikrop için. Kedinize çok geçmiş olsun, sizinde bu testi yaptırmanızı tavsiye ederim

LadyAndCat

Hazalaydın,
Her kedi farklıdır. Şükredin başka bir hastalığı yok. Gerekli tedaviyle iyileşebileceği de kronikte olabilir.
İngiltere’de de sürekli hapşıran ve burnu akan bir kedi haberi okumuştum. Sahiplenilmiyormuş zavallıcık.
Umarım düzelir bebeğiniz.
Ben her türlü tedaviyi denemenizi öneririm çünkü 6 ayı geçince kedi bebeklerinin bağışıklığı güçlenmeye başlıyor. Çok geçmiş olsun

Cngzhn

Veteriner ne dedi , ?

Cngzhn

Ayni durum benim kedimde de var 2.5 3 aylik veterinere gosterecegiz size denileni mi der acaba su an hapsuruyor surekli miyavliyor ama sesi cikmiyor

hazalaydin

Testler için bana 350 dediler bende öğrenciyim o yüzden durumum olmadığı için yaptırmadım onu en son seçenek olarak aklımda tutuyorum şuan. Allahtan halsiz değil çok iştahlı bende proplan kullanıyorum severek yiyor daha güzel bi mamaya geçmeyi düşünebilirim. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışıyoruz şuan. Söyledikleriniz için çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

bademthecatt

Hırıltılı mı solunumu acaba ciğerleri dolu olabilir mi böyle bir sorunu varsa asist şurup deneyebilirsiniz benim sokaktan alıp tedavi ettiğim kedide de burun tıkanıklığı akıntısı bol hapşırık vardı asistle azalttık şuan sahiplenen kişide hapşırmadığını söylüyor ve polivittense imuneks daha etkili hasta kedilerde 1 aya kadar uzatarak kullanabilirsiniz

LadyAndCat

Aman sakın kafanıza göre ilaç kullanmayın !! Allah korusun!!