Tüyler Sağlıklı Mi

Bbdemirci

Ben pek uzman değilim bundan anlayanlar kedimin tüyleri sağlıklı mı

6 CEVAP

Bbdemirci

Sağlıklı olmaması durumunda ne gibi sağlık sorunları oluşur

PandAiluroSena

Bagisikligi dusuk olursa cok kolay hastalik kapar veya basit hastaliklari bile cok uzun sure atlatamaz. Kaliteli temiz icerikli bir mama, bol taze icme suyu,zamani gelince kisirlastirir ve ic-dis parazit tedavilerine dikkat ederseniz herhangi bir saglik sorunu yasayacagini sanmiyorum. Saglikli bir kedinin tuyleri parlak, burnu nemli ve pembe, dis etleri acik pembe ( eger dis etleri kirmiziya yakinsa dis eti iltihabi belirtisidir) ise genel olarak saglikli demektir. Ve kedi ve kopeklerin deri tuy sagligi icin somon yaginin faydali oldugunu arastirdim ama henuz alip kullanip tecrube etmedim.

BalliBadem

Tüy kalitesi arttırmak için;
Bütçenize uygun kaliteli bi mama
Düzenli tarama
Haftada en az 3 ev yapımı yaş mama yada kaliteli bi yaş mama kullanımı
Bunlar yeterlidir bide balıklı mamalar tüy için tavuklulardan daha iyi oluyor

PandAiluroSena

Pekte degil galiba, saglikli kedinin tuyu parlak olur ama belki fotograftan dolayi boyle mat gorunuyordur

Bunu fotoğraftan biz bilemeyiz. Eğer kediniz aşırı tüy dökmüyorsa maması kaliteliyse bir sorun yoktur.

BalliBadem

Işık tutun fenerle biraz uzaktan bakın parlıyor mu bide yumuşaklığı nasıl sağlıklı beslenen ve tüy bakımı yapılan kedinin tüyleri parlar ve yumuşaktır