Yavru Kedi İçin Hangi Mamayı Önerirsiniz?

fadime35

Biri 5 aylık , ikisi 10 aylık 3 yavru kediye bakıyorum. Uygun fiyatlı iyi bir mama arıyorum.

14 CEVAP

sarmanbirkedi

Felicia ile bonacibo aynı sayılır ucu arasında matisse daha iyi

Sselin1

Matisse güzel bir mama fiyati da icerigine göre oldukca uygun. Kedilerin de genelde sevdigi bir mama

Natkarat

Bence 5 kiloluk hatta 10 kiloluklara yönelebilirsiniz. Normalde bir veya iki kedi olsa bile 10 kiloluk bayatlayabiliyor. 3 kedi için sıkıntı olmaz hemde iyi mamaların bile maliyeti oldukça düşmüş oluyor. 1 ya da 2'şer kilo şeklinde buzdolabı poşetlerine hava almayacak şekilde bölüp saklayabilirsiniz. Bu sayede hem bayatlamaz hemde daha kullanışlı oluyor. Mama seçiminde de ithal almaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

fadime35

Natkarat teşekkür ederim önerileriniz için.
Şimdilik Matisse almaya karar verdim. İndirime girerse N&D alabilirim ilerde.

sarmanbirkedi

Uygun fiyatlı ise bonacibo yavru kedi maması eğer bütçeniz fazlaysa nd oneririm

fadime35

N&D çok pahalı maalesef. Matisse ya da Felicia nasıl sizce?

fadime35

Teşekkür ederim

BenNisa

Mystic diye bir mama var. Nasıl bir mama bilmem fakat Mystic'in içeriği , Matisse'den daha iyi. Fakat fiyatı çok ucuz olduğu için çoğu kişi bu mamayı almaya cesaret edemiyor. Kesin olsun diyorsanız Matisse, denemek istiyorum diyorsanız Mystic.

BalliBadem

Happy cat minkas

Natkarat

Bu arada yazmayı unutmuşum. Küçük olanın dişlerde sıkıntı yoksa yetişkin mamasına geçiş yapabilirsiniz. Birde mama alırken günlük önerilen miktarı baz alarak fiyat hesaplaması yapın. Orta fiyatlı - düşük fiyatlı karşılaştırmasında zaman zaman orta fiyatlılar daha uyguna gelebiliyor. 3 kediniz olduğu için olası sağlık sorunlarında bulaş vb. risklerden dolayı maliyet 3x gibi hesaplamanız lazım. Bu sebeple bağışıklığı yüksek tutmak için de nd gibi mamalara yönelmekte fayda var. İndirim dönemlerinde nd az tahıllı 10 kiloluklar 276 liraya düşebiliyor. (2 hafta önce düşmüştü mesela) Ayrıca ufak bir hatırlatma daha yapmış olayım. Mama geçişini belirtilen şekilde yapın. Direkt geçiş yaparsanız olası ishal durumunda 3 kedi için sıkça kum değiştirmek gerekeceğinden çok maliyetli bir süreçle karşılabilirsiniz.

PandAiluroSena

N&D almaya calisin bence

LadyAndCat

10 aylık kedileriniz için yetişkin mama kalkabilirsiniz. Büyümüşler.

(Not: 10 aylıkları lütfen kısırlaştırın eğer yapmadıysanız)

Glcsw

Hills science plan ton balıklı içeriği temiz besleyici güzel bir mama fiyatı uygun gelirse bakmanızı tavsiye ederim

PandAiluroSena

matisse içeriğine baktim simdi ama pirinc icerigi cok cok fazla,golosi ona nazaran daha iyi bi mama bence ki su an ben de ilk pakedi kullanıyorum bahcedeki kedilerime,evdekiler de yiyor