Yaş Mama

filmdefilm

İyi akşamlar. 8 aylık kedim için yaş mama almak istiyorum arada sırada vermek için. Marka tavsiyeniz nedir?

13 CEVAP

Öncelikle yaş mamayı en az haftada üç kere vermelisiniz, aslında en iyisi her gün yarım paket vermek. İlerde idrar yolları ve böbrek problemleri yaşamaması için yaş mama önemli. Market mamalarından uzak durmalısınız felix whiskas gibi. Evde yaptığınız yaş mama en iyi yaş mamadan iyidir tavuk kabak haşlayıp blendırdan geçirip verebilirsiniz. Yok bunu yapamam derseniz chefs choice, gimcat, schesir, naturea, ND, Nutri içeriği güzel yaş mamalardır.

Sselin1

En sagliklisi kuru mama degil kuru gidalar genel olarak saglikli olmaz zaten. Kedinizin böbrek ve idrar yollari sagligi icin yas mama vermenizi tavsiye ederim. Kaliteli markalari tercih edin schesir, n&d, naturea, gimcat gibi. Katki maddesi, seker, koruyucu vs icermiyorlar. Ya da evde az suda yagsiz tuzsuz et, tavuk, yumrta vs haslayip verebilrsiniz.

PandAiluroSena

Bence de kendiniz yapabilirseniz yapin en iyi markadan bile sagliklisi bu

BalliBadem

Önceki yazınıza dayanarak söylüyorum ayda 1 vs vericekseniz sevdiği her marka olabilir ama haftada 1 yada daha sık yiyecekse mutlaka kaliteli olmalı scheir mesela

LadyAndCat

En iyi yaş mama: ev yapımı mama:))
Onun dışında Schesir, Gourmet, Felix ve Whiskas veriyorum dönüşümlü olarak.

BalliBadem

@LadyAndCat Bende ev yapımı veriyorum günlük kahvaltıda ama benimkine evde yapılan yemek hazır olan abur cubur gibi geliyo tepkisinden anladığım kadarıyla

filmdefilm

Dün 2 adet 80 er gramlık küçük konserve yaş mama aldım. biri bitti feline tavuk ve kuzu etli diğeri de n&d chicken. dün akşam n&d yi verdim. içine de 15 gr kadar kuru mamasından koydum. önce biraz yedi iştahla. sabah da bitirmişti tüm kabını. yine kuru mamayla devam edip haftada bir 80 gr yaş mama vermeyi planlıyorum.

dtaylan03

İçerikleri itibariyle 1.sırada ND (halihazırda kullanmaktayım) 2.sırada Naturea, 3. Sırada Mırmır, 4. Sırada Hills, 5. Sırada ise Schesir diyorum.

filmdefilm

Haftada bir ev ahalisi balık yiyoruz. Ben de balığın iç tarafından beyaz etinden kılçıkları ayrılmış şekilde yaklaşık 50 gram kadar veriyorum. mamasıyla karışık yiyor. dolayısıyla da başka ekstra mama koymadım hiç. anladığım kadarıyla da en sağlıklısı kuru mama şimdilik

LadyAndCat

@BalliBadem
Neden abur cubur gibi gelsin ki :))
En güzel mamayı yapıyorsun işte.
Katkı maddelerinden yoksun pakete girmemiş yemek işte... hımm...
Ciğeri biz bile pişirip yiyoruz vitamin deposu. Herkese afiyet olsun :))

Catloveerr

N&d, naturea, schesir içerik olarak en iyileri. Hiç katkı maddesi vs yok. Et ve su. Hillsin yaş mamasının içeriğini bilmiyorum fakat kuru mamasının o kadar iyi olmadığını biliyorum. Mırmırı schesirdan daha iyi nasıl gördünüz anlayamadım

BalliBadem

@LadyAndCat sen yanlış anladın evde yaptığıma güzel bi anne yemeği muamelesi yapıyor hazır olana aburcubur muamelesi yapıyor demek istedim

BalliBadem

Hayır yaş mama kuru mamadan daha sağlıklıdır çok araştırdım bizim veterinerler yeterli bilgiye sahip değil yurt dışında Lisa diye ünlü bi veteriner var ve en kötü yaş mama en iyi kuru mamadan iyidir diyor kuru mama sürekli verildiğinde ileride en kaliteli kuru mama bile olsa çok fazla zarara hastalığa neden olur en güzeli evde yapılan yaş mama her gün 50 gr yemeli mümkünse eğer hazır kullanacaksanız kaliteli bi markayı yine günlük veya günaşırı 50 gr yemeli haftalık en az 2-3 kez yaş mama yemeli birde diş fırçalamak gerek yoksa yaşlanınca dişsiz kalabilir ben haftada 1 hindistan cevizi yağıyla fırçalıyorum