Bombay Kedisi Hakkında

Kedimiriltisi

Merhabalar bildiğiniz üzere simdiyah yeşil gözlü çocuklar bu bombay kedileri. Huyları nasıldır bilir misiniz :)

6 CEVAP

gulatakan

Aslında turkiyedekiler Bombay olmuyor.tekir kedi diye geçiyorlar yine.ama simsiyah olanlara çok baktim.genelde ürkek oluyorlar.kesinlikle vahşi değiller ama urkekler.ama hiiic ürkek olmayan,köpekle oynayini da var baktiklarimdan.hepsi şahsına münhasır aslinda,cinsiyle genelleme yapmak yanlış olur

hcerenk

Safkani ülkemizde olmayabilir, bir ihtimal ama kutdugunuz mantık garip bir mantik olmuş. Scottish Fold ya da British Short/Long Hairler de olmamalı o halde çünkü burası ne İskoçya da ne de Britanya. :)
Ayrıca Bombay Hindistan'da olmasına rağmen, bu kedi ABD'de üretim çalışmaları yapılmış bir suni cins kedidir.

hcerenk

Benim arkadaşımın kedisi, Salem.

Tam bir panter :)
Kısırlaştırma falan fayda etmedi.
Ama korkaklık kaynaklı. Aşırı korkak bir kedi, savunma olarak çok agresif bir tavır sergiliyor. sahiplerine kuzu, ancak gelen geçen dayak manyağı :))
Yine de çok seviyoruz onu... Pek güzel.

Siyammm

Bombayın türkiyede safkanını gôrmedim Sessiz ve içine kapanık görüntüsüne rağmen, ev ortamıyla gerçekten ilgilidir. Pek belli etmesede kendi içinde sevgi doludur.

calymath

www.anadolukedisi.com adresinden araştırabilirsiniz. Kara kediler bombay kedisi değildir. Çünkû Türkiye'de bombay diye bir şehir yoktur.

Anonymus552223

3 tane kara kedi tanidim, biri şuan annemlerde aşiri uysal, nabarsan yap isirdigini veya yoldugunu gormedim. Ürkek de degil paniklemeyen bir kedi. Bir tanesine sokakta bakiyorum. Yine ısırmasi falan yok ama sokakta oldugu icin haliyle biraz daha ürkek sevdiriyor ama kucaga gelmiyor. Bir tanesi rahmetli oldu aşiri sakin bir kediydi. Ama hepsi boyle olacak diye birsey yok. Bu saydigim 3 kedi de bizim sokakta doğdugundan muhtemelen akrabalar zaten:)