Kedim İçin Bütçeme Faydalı Yerler Var Mı?

Uralone

Merhaba ben siteye az önce yaklaşık 5 dakika önce üye oldum. Kedi sahiplendim ben 2 aylıkken, üzerinden 4 ay geçti şimdi kendisi 6 aylık.

4 ay boyunca gözümden iyi bakmak için uğraştım ama öğrenciyim bütçem bazen yetersiz kalıyor. Mamasını ve kumunu alsam aşı ve muayene parasını zor denk getiriyorum maalesef.

  • **Para istemek için yazmadım sadece sormak istiyorum acaba ücretsiz mama ya da kum alabileceğim fikirler verir misiniz? ***

Örneğin şu şirket şu tarihlerde ücretsiz mama dağıtıyor faydalanabilirsin, ya da şu kurum ücretsiz muayene ediyor gibi. Bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim hepinize iyi günler dilerim.

7 CEVAP

BalliBadem

Ben sokaktakiler için araştırmıştım ama yok ama olabildiğince ucuz ama iyi öneride bulunucak olursam clearcat kum 10kg yanlış hatırlamıyorsam 15 5kg 8 tl
Mama olarak happy cat minkas güzel fiyatıda uygun ama buda fazlaysa ve olabildiğince ucuz derseniz pawpaw ve aro öneririm

BalliBadem

Yaş mama olarak biraz ciğer alıp kaynar su koyup 10 dk kısık ateşte haşlayın suyunu atmayın içine havuç ve pişmiş pirinç koyun robotta çekip porsiyonlar halinde buzluğa atın pirinç yerine ekmekte olabilir umarım yardımcı olmuşumdur

BalliBadem

Bide indirim kodu paylaştım profil sayfamdan ulaşabilirsiniz aşı olarak kuduzu belediye ücretsiz yapıyor sokak kedisi derseniz lösemi yaptırtmayın zararlı kurt yoksa ve çip yemiyırsa iç dış paraziti 6 ayda 1 yaptırtabilirsiniz karmada yılda 1 ztn

LadyAndCat

Uralone,
Bütçen kısıtlı olsa da bir canlı bakıyorsun.
Minimum olarak durum şöyle:
Kuru mama aylık : 20 lira.
(Bona Cibo kitten)
Aylık kum: 20 lira. (10 kg)
Ciğer alıp kaynatmayı veya yaş mama satın almanızı saymıyorum.
TOPLAM AYLIK: 40 LİRA.
Kedi tuvaleti ve küreği mutlaka almasın zaten.
Ayrıca aşı ve parazit tedavileri de yapılmalı. Mecburen. Aşılar pahalı ama ilk ve son kez böyle masraf çıkıyor sonra yılda 1 yapılıyorlar.
Aşı ve parazit haplarını da eklersek
600 tutar.
İLK YILLIK MASRAF: 1,080 LİRA.
Sonraki her yıl için karma ve kuduz aşısı masrafı var. (2 aşı: 160)
Ve tabii mama ve kum masrafı var.

TATA4242

Eğer kedinis cins kedi değilse belediyede bir şekilde, tüm işlemlerini ücretsiz yaptırabilirsiniz.Tanıdığınız birisi var ise durumu anlatıp,işinizi kolaylaştırabilirsiniz.Mama konusunda "ücretsiz"olarak tek bir kediye yani" sahipli"bir hayvana yardımda bulunacaklarını zannetmem.İstanbulda bu şekilde yüksek sayıda kedi bakan ve belediye ve hayvans everlerden her türlü konuda ücretsiz yardım alan tanıdıklarım var ama dediğim gibi yüksek sayıda olduğu için bu yardımlar yapılıyor.50_100 kediden bahsediyorum,hatta kediler için yerler tutanlar var.O yüzden tek kedi bakanlar için,mama hakkında ücretsiz bir yardım görmedim.Tanıdıkdan kastım ise kedimin önceleri kısırlaştırma ameliyatını ücretsiz olarak,tanıdıklar sayesinde yaptıracakdım lakin en azından benim tanıdıklarım kısırlaştırmaya fazlasıyla karşı olduklarından,ücretli ameliyatını yaptırdık.

Natkarat

Mama'da vetler açık ve uygun mama satıyorlar. Onu tercih edebilirsiniz. Aşı konusunda da paraziti 6 ayda bir yapsanız yeterli. Onunda ilk paraziti iç enjeksiyon olmak kaydıyla veterinerde yaptırın. Sonrakiler için satan eczanelerden ya da bulamazsanız vetlerden hap versiyonunu verebilirsiniz. Yaklaşık 10-15 lira bandında tanesi. Vete gittiğinizde aşı yaparken muayene parası almaması lazım. Alan yerler var evet ama almayan yerleri tercih etmeye çalışın. En iyisi bir vete durumu açıkça izah edin. Cins kedi değilse sokak kedisi için indirimden(%50) faydalandırabilir belki. Bu arada mama kalitesiz olursa ara ara kendinize tavuk yaparken ufaklığa da haşlamaya çalışın. Bu sayede o eksik farkı kapatır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Anonymus552223

Aşı için, parazit hapi alip evde verin. Diş parazit pire bulasmadikca yaptirmayin. Karma aşı yilda bir kez zaten. Kisirlastirma yapin yakin zamanda, belediyeye falan. Yoksa camdan atlar masrafi uzuntusu cok olur. Mama ise toplu almaya calisin. 1.5 kiloluk alirsaniz adi mamalara cok para verirsiniz. Kum konusunda param olmadigi zamanlar, kara toprak, gazete parcalari, parca eski bezler kullandigim oldu. Alafranga tuvaletiniz veya kullanmadiginiz lavabo varsa onlara da alistirabilirsiniz. Alismalari cok zor olmuyor ama yapmazsa da zorlamayin tabi