Kedim Yavrularını Başka Yere Taşımak İstiyor

rest61

Kedim 17ocakta doğum yaptı 4 yavrusu var . Kapalı ve korunaklı bi yer yaptım ona ama yinede her fırsatta dolabımın kapağını açık bulduğu an yavruları oraya taşıyor bende geri taşıyorum. Bu ilerde bir sorun olurmu

7 CEVAP

Catloveerr

Demek ki orayı güvenli buluyor. Yaptığınız yeri güvenli bulmamış uğraşmayın bence nereyi istiyorsa orada baksın

Catloveerr

Bence dolabın içini uygun hale getirin yani bilemiyorum sorun teşkil eder mi ama anne yeri güvenli bulmadığı zaman değiştirir yazık sürekli taşıması da yorucu olur :(

LadyAndCat

Rest61,
Evet. Anne kediniz stres olur. Ne yapması gerektiğini bilemeyebilir.
Yavrularına zarar verebilir veya onları bırakıp gitmek isteyebilir.
Lütfen kedinizin rahatını bozmayın.
Dolabı ona uygun duruma getirin.
Yazık Anneye.
Yavrular 2 aylık olunca da Anne’yi kısırlaştırın lütfen...

Anonymus552223

Kocaman kutu bulun bir kismini sadece annenin girip cikabilecegi kadar ufak kesin, icini peluslarla doldurun kuytu bir yere koyun, o zaman taşima ihtiyaci hissetmez. Bu kutunun üstu açik guvensiz hissetmis

rest61

Taşıdığı yerde onu ve yavruları kollayamam bide kıyafet poşetleri var birsürü, üstlerine koyuyor yavruları. Yatmak istese hepsi düşecek. Benim merak ettiğim yerini değiştirmesine izin vermemem kedide sorun teşkil eder mi, bu çok önemli birşey mi kedi için

Natkarat

Kapalı bir alan oluşturduysanız o yerin konumunu herhangi bir köşeye taşıyın. İki durumda yaparlar genelde. Ya soğuk vuruyordur bir yerden ya da sevmeye çalışan çok insan vardır. Bir süre ellerine almak isteyenlere izin vermeyin. Muhtemelen ilk hamileliği biraz stresli oluyorlar. Yerini değiştirdikçe ben taşımıştım ama anne diğer hamileliklerinde yer değişikliğini sadece yatağıma olacak şekilde keyfi yapıyordu. Taşımanızda sıkıntı olmaz kısaca. Sadece anne kedinin güvenini kazanın ve zor biliyorum ama ilk zamanlar özellikle anne kediyi daha çok sevin. Yavruları bir seviyorsanız onu iki sevin. Bu güveni sağlayıp kıskançlık oluşmazsa bir şey olmaz. Epiglottis'in dediği gibi kutu da kullanabilirsiniz. Kutuyu seviyorlar ama yavruların işemesi nedeniyle koku olabiliyor. Kutu kullanacaksanız altındaki bez ya da eski kıyafet ne varsa belli aralıklarla değiştirmenizde fayda var. 5 kez kedi doğurtmuş birisi olarak ileri de sorun olmayacağını söyleyebilirim. :)

Cennet29

Sokakta baktıgım kedim doğuracağı için çatıya koyduk oraya doğurdu ufak bi karton kutuda gözleri açılana kdr durdular. Sonra kutuda sürekli ağladıkları için ben alanlarını genişlettim çatı geniş ama cok dağınık yüksek kartonlarla 2-3 metrelik güvenli biyer oluşturdum. 1 aylıklar kumlarıda yanlarında çiş yapıyolar. Ama anne kedi dünden beri yavruları odunların altına götürüp taşıyor her biri biyana koşuyor çatının yüzünde. Topladım hepsini yerlerine koydum anne yine taşımış. Çok yoruldum napmaya çalışıyor kendi bile bilmiyor bence ne önerirsiniz