6 Aylık Dişi Kedi Kısırlaştırma Kızgınlık Dönemindeyken Operasyon Yapılabilir Mi???

gokceninko

6 aylık dişi kedi kısırlaştırma kızgınlık dönemindeyken operasyon yapılabilir mi???
veterinere gidip kızgınlık döneminde olan dişi kedim için kısırlaştırma operasyonu yapmak istediğimi söyledim ilki iğne önerdi şiddetle karşı çıktım kliniği terkettim ikincisi ise kızgınlık döneminde olması sorun değil hemen yarın yapalım dedi :( ben anlamıyorum bu insanları amacı ne ...birkaç haftadır araştırıyorum iğne asla yapılmamalı ve kızgınlık döneminin de geçmesi gerekiyor diye okudum birçok yerde ...ne yapıcam bilemiyorum barınaklara da sağlıklı ve hijyenik olamayacağı için güvenemiyorum :( konuyla ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız lütfen

11 CEVAP

LadyAndCat

Gokceninko,
Daha önce de konuşmuştuk bu konuyu burda. Kediniz 2 kiloyu geçiyorsa ve kan tahlili yaptırın. Anemi ve bir hastalık durumu yoksa KIZGINLIK DÖNEMİ GEÇİNCE KISIRLAŞTIRILIR.
400 Lira gayet iyi bir bütçe çünkü ben İstanbul’dayım ve benim olduğum yerdeki Veteriner ücretleri daha fazla.
600 Lira.dan başlıyor.
Kızgınlık süresi 4-7 gündür.
En son burda konuştuğumuzdan beri çoktan geçmiş olmalı kızınızın kızgınlığı...

mervegck06

kısırlaştırma operasyonu için kızgınlığının geçmesi gerekiyor. benim veterinerim dişi kedilerde 3 kg altında olanları erkek kedilerde ise ise 1 yaşından altında olanı kısırlaştırmıyor. Ayrıca kısırlaştırmak için de kızgınlık döneminin geçmesini bekletiyor.

gokceninko

kızgınlık dönemi geçince kısırlaştıralım diyorum ben zaten veterinere veteriner sorun olmaz kısırlaştıralım diyor şuan operasyon yapmamızda sıkıntı yokmuş dediğine göre ama geçmesi bekleniyor diye okudum çoğu yerde ...yavruları olsun istemiyorum ev kedisi old için sokağa çıkartmıyorum çiftleşme şansı yok onun için bu süreç zor o yüzden kısırlaştırmak istiyorum

Catloveerr

400 lira dişi kedi kısırlaştırma için çok iyi. Ben de bursadayım ve 550-600den aşağı fiyata dişi kedi kısırlaştıran yer duymadım

Bir kaç ay daha dayansaniz 7-8 aylıkken kisirlasmasi gelişmesi acisindan da iyi olur

Gurthsul

Kızgınlık dönemine girdiğinde veterinerimin önerisi ile "Kısırlaştırma ameliyatı yapacaksanız bir defaya mahsus "iğne değilde hap var onu verebilirsiniz hormonları bastırır sonrasında ameliyat yaparsınız.7 aylık kedimi bugün ameliyat ettirdim 3 kg Dı veterinerim 4 ayı aşmış kedilerde yapılabiliyor diyor. Ayrıca 400 uygun fiyat ben 550 ye yaptım ve kan testiydi sanırım onu yaptırdım onuda 90 TL ye yaptı. Ayrıca rahim ve yumurtalıkları diye hatırlatın bazıları sadece rahimi alıp yumurtalıkları unutuyormuş oda bi dahaki dönem yine kızgınlığa girmesi demek oluyor

Gurthsul

Kızgınlığa girmiş kediyi ameliyat ettircekseniz kızgınlık döneminde olduğunu hatırlatın ameliyatı için önemliymiş zira damarları daha genişlediğinden kan daha fazla olabiliyormuş.

gokceninko

benim gittiğim veteriner beklemeye gerek yok dedi enteresan ayrıca 400 tl istedi bana bu da fazla geldi :(

hcerenk

birkaç gün bekleseniz geçer zaten, neden kızgınlık döneminde kısırlaştırmak istiyorsunuz ki?
dişi kedi için 400 tl normal bir ücret.

gokceninko

Hayır geçmedi hala eş arıyor evin içinde çiftleşme pozisyonuna duruyor çiftleşme isteği belirtileri var hala veterinerlere güvenmez oldum

Ben büyük erkek kedimi kizginliktayken kisirlastirdim bir sorun yaşamadık ama arada sırada kizginliktaymis gibi davranabiliyor.