Kedim Kapıdan Dışarı Kaçıyor

Zeynepulku

Kedim kapıyı açınca apartmanın içine kaçıyor 2-3 defa yaptı bugün yine kaçtı kucağıma alıp goturecektim sinirlendi tırmıkladı kucağı çok sevmiyor ama boyle de yapmazdı sinirlenmezdi bu kadar. Evde doğup evde büyüdü hic dışarı gormedi. Kısır değil.7 aylık erkek vet. Hekimimiz 1 yaşını doldursun dedi dışarıda beslediğim dişi kedilerde kızgınlıkta olanlar var ama o daha hic kızgınlık (eve işeme vb) belirtisi göstermedi bu yüzden bekliyebiliriz demişti vet. Hekimimiz. Camdan kacmaya (kotta oturuyoruz) falanda çalısmiyor sadece apartman kapısından neden yapıyor olabilir yapmaması için ne yapabilirim ?

4 CEVAP

Catloveerr

Kısır olmadığı için yapıyor bence. Kilosu da yerindeyse kısırlaştırabilirsiniz bi sorun olmaz

BalliBadem

Apartman içinde biraz gezsin sizde peşinde gezin 5 dk bizimki çıkar ben kapının dışına adım atınca geri eve girer koşarak

LadyAndCat

ZeynepUlku,
Duydunuz mu hiç “Kediyi merak öldürür.” MERAK, MERAK.
Dişi kedileri merak eder, apartmanı eder, kedilerin merak etmediği bir şey henüz keşfedilmedi.
Veterineriniz iyi bir veteriner. Kedinizin sağlığını hiçe sayıp “Getirin hemen kısırlaştıralım” dememiş. 1 yaşından önce kısırlaştırılmamalı.

siyahbeyaz91

kediler çok meraklılar bahçede kedi besliyordum kedi evi merak ediyordu ilk günler evi araştırıyordu kokluyordu sonra serbest bıraktım 1 hafta sonra falan alıştı artik eve gelmek istemiyor yani kedi merak etmiştir sen onu dışarıda apartmanda gezdir ama tasmayla değil her gün gezdir bıkar daha dışarıya çıkmak istemez merak ediyo