Kedimin Tüyleri

Merhaba
4,5 yaşında-kısır-british shorthair bir dişi kedim var.
Tüylerinin aşırı dökülmesi üzerine, yazdan beri vetoskin kullanıyoruz. Son 2 haftaya kadar da gayet mutluyduk. Bir de ek olarak gimcat tunalı multivitamin macun ve ND düşük tahıllı mama kullanıyoruz. Tavuklu ve narlı
Son 2 haftadır kedimin göbek tüyleri dışındaki bölgesinde elinizi artığınız anda 1 avuç tüy çıkıyor. Göbekte böyle bir durum yok ama. Bir de sırt bölgesinde kepeklenmeler var. En çok dökülme de sırt bölgesinde.
Sebebi ne olabilir ve ne yapabilirim?

6 CEVAP

sarmanbirkedi

Valla ben sadece micho mamayla besliyorum tüy dökümü neredeyse sıfır siz bu kadar şey yapıyorsunuz ilginç bir veterinere alın derim

BalliBadem

Her mama her kediye yaramaz mama markasını değiştirin ve balıklı tercih edin bide öyle bakın yine yaramazsa veterinere sorun

ND’yi de çok uzun süredir kullanıyoruz aslında. Bu tarz bir dökülme çok yeni bir durum ama evet sanırım bir de balıklı mama deneyeceğim

Sselin1

N&d tavuklu %50 oraninda tavuk iceriyor bayagi yüksek bir oran. Tavuk hassasiyeti olan bir kediniz varsa özellikle. Genelde uzun süre ve fazla kullanim sonucu ortaya çıkıyor zaten birden etki etmeyebilir. Ve n&d genel olarak tüy dökülmesine etki etmiyor acikcasi icerigi bukadar iyiken sebebi ne biliyorum belki de bazi takviyeler fazla geliyordur bilmiyorum. Yine de balikliyi da deneyin daha iyi gelecektir. Sürekli tek tip beslemek iyi degil bence.

bihtercik

aynı durumu bizde yaşadık özellikle kaş bölgesindeki tüyler döküldü.
şimdi morina balıklı olanı sipariş ettim bakalım nasıl etki gösterecek.
sizde öyle yapın isterseniz.

Teşekkürler cevaplarınız için