Terramycin

Kedimin gözü iltihaplanınca ya da akınca terramycin kullanmamda bir sakınca var mı?

4 CEVAP

dtaylan03

İltihaptan kastınız eğer gözde enfeksiyon oluşumu ise terramycin göz damlası kullanın bence. Sadece gözyaşarması ise kullanmayın ama düzenli temizliğini yapın. Biz çaylı pamukla temizliyoruz. Faydasını da görüyoruz

LadyAndCat

Göz yaşatması, akıntı için ben Tobrased kullandım ama sizin için sadece bu yeterli olmayabilir. Eksik tedavisi olmasın yavrucağın.

Natkarat

Akıntı için gerek yok. İnternete yazarsanız silmeniz için gerekli yöntemler çıkar karşınıza. (pamukla çay vb.) Lakin iltihap varsa terramycin, tobramisin ya da gentagut kullanabilirsiniz. Günde en az 2 en fazla 4 olacak şekilde kullanın. Tamamen iyileşinceye kadar kullanıp iyileştikten sonra ilacı kesmelisiniz. Lütfen ısrarla devam etmeyin.

Heduman

Günlük azda olsa çapak oluyor normakmi bilmiyorum ama birde gözyaşı izi gibi birşeyler oluyor ne iyi geliyor bende teramisin ile yumuşatıp siliyorum...