Kedim Mama Kustu

muffincookie

19 aylık dişi sokak kedim mama kustu.Mama kitten olduğu için büründü ve yediğini yarısını yas 3 de 1 ini kustu.Az değil yani.Acaba neden?Bir sorun mu var?Çok yediğinden olabilir mi?

7 CEVAP

LadyAndCat

Muffincookie
Günde 50 gr verdiğinize göre 2,5-3 kilo olmalı kızınız.
Mama bozulmuş, bayatlamış olabilir. Mama hava almamalı , ıslaklığa, neme maruz kalmamalı veya hava alıyorsa da 1,5 kiloluk olan mamaları öneririm.
Sokakta olduğu için hastalanmışta olabilir. Sokakta olması sağlığı için iyi değil. Yine kusarsa veterinere ihtiyacınız var demektir.

LadyAndCat

Muffincookie,
Sokaktaki kızınızın bir hastalığı olabilir. Üşütmüş olabilir. İç paraziti olabilir. Aşıları yapılmamışsa diğer kedilerden hastalık bulaşmış olabilir. Her şey olabilir. Gözlemleyin. Yine kusarsa veterinere götürün. Geçmiş olsun.

muffincookie

Bu arada günde 50 gr mama veriyorum.

Natkarat

Bence 19 aylık kediye kitten verdiğiniz için oldu. Ladyandcat'in dediği gibi mamada sorun yoksa şayet yetişkin maması vermelisiniz. Kitten mamaların tanesi küçük olduğu için çiğnemeden hızlıca yutuyorlar. Bu sebeple mide birden bu kadar mamanın girişine hazırlıklı olmadığı için kusuyorlar. Kusmanın rengi burada önemli. Mamaları olduğu gibi yeşil sıvıda görüyorsanız gayet normal bir durum. Lakin kusmanın rengi sarıya hatta pembeye çalansa veterinere götürmekte fayda var. Burada önemli kıstas kedinizin hareketli ve sağlıklı duruşu mevcut mu değil mi ona bakın. Sıkıntı görüyorsanız derhal veterinere.

muffincookie

Hamile olduğ8 için kitten veriyorum.Sağlığı iyi hatta aşırı bir enerji var.Mama 1.5 kg.Acaba diğer kedilerin manalarını çaldığı için olabilir mi?Hastalık aklıma geldi de hayvan oyun oynuyo enerjik su içiyo.Sadece mama çok yiyo.Durdırmak zor artık.Kendi mamasını bitirip diğerleininkini yiyo.İlk defa kustu.Kustuktan sonrada oyun oynadı.bilemiyorum ama...

lwb

Eğer bir kereliğine mahsus olduysa normal
Benim kedim de çok yediğinde ya da hızlı yediğinde mamaları bütün bütün kusuyor
Gözlemleyin, devam ederse endişelenebilirsiniz, şuanlık bir sorun yok bence

muffincookie

Peki sizce yavru mamada kalayım mı yoksa yetişkine geçeyim mi?Kedi dişi olduğu için hamilelik fln yavru veriyorum.Hem yavru mama daha besleyici.Yoksa aldığım mamanın yetişkin versiyonuna mı geçmeliyim