Kedim Hiç Bir Oyuncağa Tepki Vermiyor

catslike

Merhabalar, mavi bir rus kedisine sahibim ve sahipleneli neredeyse 1 ay olmuştur. Oyuncak fareye tepki vermiyor lazer tutuyoruz sadece bakmakla yetiniyor bunun için ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

9 CEVAP

ZehraBulutt

Kaç yaşında kediniz? Yaş ilerledikçe oyunculukları azalıyor. Kendi de tembel bir kediyse hiç oynamayabilir. Komşumun kedisi de böyle önünden sinek geçse bakmıyor.

behcetaydinelli

Sürekli yatıyor mu? Yemek yemesi iştahı nasıl? Sağlık problemi yoksa, belki biraz tembellik yapıyordur; ama öncelikle sağlıklı olduğundan emin olmak lazım.

LadyAndCat

Catslike,
Kediler günde 15 saat kadar uyur. Yani genelde hep uyur. Arada oyun oynama veya evde koşma gereksinimi de duyar.
İp , top , kağıt top... elbet seveceği bir oyuncak vardır.

Siyammm

Sürekli uyuyor oturuyor ise tuvaletinde sorun var mama yemeyip su içemiyorsa veterinere götürün . belkide sadece sakin bir kedidir

Sedaevn

Benim kedide öyle. Sadece uzun kablo gibi şeylere tepki veriyor. Bir sağlık sorunuda yok. Sadece tembel ve uyumayı seviyor.

aynı şekilde kedim. bu 3 katlı, üzerinde pinpon topu gibi olan oyuncaktan aldım. topların bir çemberde döndüğü. birazzzzzzzcık onunla ilgileniyor. ama birçok oyuncaktan çok çabuk sıkıldı. malesef sürekli değişik oyuncaklar almak gerekiyor.

catslike

Kedim 3 yaşında yemesinde içmesinde bir sorun yok

catslike

Sürekli olmasa da evet hep yatıyor ve uyuyor ayrıca kedimin aşıları tam kısırlaştırılmış sağlıklı bir kedi

Natkarat

Kısır + 3 yaş dişi kedi için oldukça normal bir durum. Taurin takviyeli multivitamin kullanabilirsiniz hareketi için. Birde resimde hafif kilolu gibi duruyor. Onun da etkisi mevcut. Maması kısırlaştırılmış kedi mamasıysa ölçülü ve gün içerisine yayarak vermeye çalışın.