Nd Mi Felicia Mı?

developer

merhaba uzun süredir nd kullanıyoruz ancak feliciada denedik sevdi yarım kg almıştım. ND'den felicia ya geçsek sağlıgında vs ilerde sorun olabilir mi?

14 CEVAP

ZehraBulutt

Nd'nin farklı çeşitlerini alabilirsiniz ya da başka bir marka bile olacaksa nd ayarında bir marka olsun.

developer

açıkçası karar veremedim nd devam etsem iyi olacak snaırım

ZehraBulutt

Bütcenizi zorlamıyorsa nd'ye devam edin. Kedinin sevmesi ilk kriter degil mamada. Kalitesiz mamaları bile seviyorlar yapay aroma doldurdukları için.

Siyammm

Nd daha kaliteli tabiki, eğer daha ucuz mamaya geçmek istiyorsanız matisseyi geçi

BalliBadem

Günlük yaş mama verirseniz olur

Catloveerr

N&d alma şansınız varken felicia kullanmayın bence içerisinde et bile yok

developer

nd devam edelim bütçe sorunumuz yoktur o yönden ancak değişik olsa iyi olur belki diye düşündüm 2 yıldır aynı mama o yüzden

Natkarat

Ucuz mamalarda genellikle iştah artırıcı katılıyor. Bu sebeple kedinizin sevmesi bir kıstas değil.

TATA4242

Sevmesi tadı güzel yada sağlıklı olduğundan değil,tatlandırıcı kimyasal içerik kullanıldığından kaynaklı.Whiskas Felicia Purina Royal Canin ve bir çok diğer mama markaları bu konuda master yapmış şekilde.Kedilere sevdirerek ve bağımlı yaparak,sahiplerini bu mamalara mecbur kılıyorlar.Hatta eskiden whiskas kullandığım zamanlarda(bilgisizlik)paketi bile yalardı ve çok severdi.Açıkcası önceden sadece kedimin keyfini düşünüyordum,yani beni kölesi yapmıştı:)şimdi ise en azından en sağlıklı seçeneği düşünüyorum.Bu yüzden en azından Nd o fiyat bandında en sağlıklı mama özellikle nd prime kullanmanız daha iyi olur.Protein miktarı hakkında şüphesiz varsa,https://www.google.com/amp/s/blog.*************.com/kedi-mamasi-tahilsiz-mi-olmali/amp/ bu linke göz atın ve bir anda tahılsıza geçmek yerine önce düşük tahıllı gibi seçeneklerle aşamalı olarak geçiş yapın.

TATA4242

Kedinizin bu mama ile beslenmesinde sağlık problemi çıkacak diye birşeyde yok ama bu zararlı içeriğini değiştirmez.Tıpkı sigara içen ve ölümüne kadarki dönemde kanser olmayan kişilerin olması gibi.Biri olmadı diye diğeride kanser olmayacak diye birşey yok.Bu yüzden zararlı kavramı bütünseldir ve her kedi aynı şekilde tesir etmez.

fabyanenst

Kusura bakmayın ama bu forumda da kimse orta halli mama önermiyor herkes nd veya royal can diye tutturmuş gidiyor şahsen herkesin durumu o kadar iyi değil bence felicia gayet iyi bir mama taurin oranı da 2600 civarı sanırım gayet iyi bir mama yapay protein diyenlere de bakma insan bile vücut geliştirirken yapay protein almak zorunda kalıyor etten alamadını şahsen ben durumum çok iyi olmadıgı için reflex bile alıyorum önemli olan markanın globalleşmesi ve onaylı olması gerisi fasa fiso bütçeniz neye yeterse onu alın fakat şöyle bir algı oluşmasın bütçem var ama o parayı kendime ayırıp daha düşük bir mama alayım böyle de yapmayın yani en iyisi vermeye her zaman calısın..

merveafsin

Nd çok iyi kediniz için problem olabilir veterinerinize danışarak değişim süreci oluştura bilirsiniz

merveafsin

Nd çok iyi kediniz için problem olabilir veterinerinize danışarak değişim süreci oluştura bilirsiniz

developer

dün 10 kg nd aldım tekrar hiç değişmeye gerek yok :)