Kısırlaştırılmamış Kedi İçin Kısır Mama Alınır Mı? Alınırsa Matisse Mi Micho Mu?

oguzhan817

Merhabalar.
Kedim 5 6 aylık belki biraz daha fazla. Kısırlaştıracağız ama maması bitti açık mama alıp idare ediyoruz. Kısırlaştırılmadan da kısır mama yiyebilir mi? 10 kiloluk alacağım o yüzden kesin karar vermem gerek. Kısırlaştırma 1-2 ay bile sonra olabilir ama 10 kilo alacağımdan kısır kedi maması alsam daha iyi olur maddi bakımdan. Siz ne düşüyünüyorsunuz? Bir de eğer al derseniz matisse somonlu kısır mama mı yoksa micho mama mı? arada 100 lira fark var bir de micho 15 kilo galiba . Kullanan var mı bunlardan. Sağlığı tüyleri vs. önemli tabii ki ha bir de çok fazla tüy döküyor o açıdanda mama tavsiyesi alabilirim. Kendi kullandığınız memnun kaldığınız 200 lira civarı mama varsa tavsiye alabilirim.

21 CEVAP

BalliBadem

Kısır mamayla yetişkin mama arasında neredeyse fark yok ve kısır mama daha

lezzetsiz

badem kısırlaşalı 7.5 ay oldu ve hiç kısır mama kullanmadım kilosu vs gayet yerinde

BalliBadem

Micho kısır değil bence kısır da alsanız yetişkinde alsanız bonocibo derim micho dan daha iyi ve fiyat farkı çok yok bence bi matisse bi bonocibo dönüşümlü kullanabilirsiniz ayrıca happycat önerebilirim minkas serisi daha uygun ben zamanında kullandım şimdide İnşallah aksilik olmazsa bi happy cat bi bonocibo (4 kg paketlerinden) kullanmayı planlıyorum

Catloveerr

@sarmanbirkedi algılarım kapalı değil siz gerizekalısınız doğru düzgün öğrenmeden gelip burada insanları yanlış yönlendirmeyin. MİCHONUN İÇİNDE ET/TAVUK PROTEİNİ VAR. MATİSSENİN İÇİNDE KURUTULMUŞ ET VAR. AYNI ŞEYLER DEĞİL Bİ ZAHMET ARAŞTIRIN. PROTEİN ET DEMEK DEĞİL. Eğer michonun içinde kurutulmuş et olduğuna inanıyorsanız inanmaya devam edin :) farmina ürettiği için savunmuyorum araştırıp öğrenip buradaki arkadaşların da bildiklerini dinlediğim için orta düzeyde iyi olduğunu düşünüyorum. Farmina çöp bir mama çıkarsa da içeriğine bakıp anlarım sizin gibi savunmam. Ha anlamıyorsanız da susun, insanları yanlış yönlendirmeyin. Umarım proteinle kurutulmuş etin farklı şeyler olduğunu öğrenirsiniz :))

sarmanbirkedi

@Catloveerr
Belli ki fikriniz değişmeyecek cevap yazıp uzatmayacagim ama internet ortamında büyük harfleri kullanmak küfürdür.Ayıp

BalliBadem

Herkes istediği mamayı verir sizin micho vermeniz micho yu iyi yapmaz kötüde yapmaz burda herkes en iyi mamaları alamıyor ama biri soruncada karşı tarafın bütcesine göre iyi olanı öneriyor kendi kullandığını insanlara diretmiyor bazı konularda objektif olmak lazım

Catloveerr

Soruyu soran arkadaş mama tavsiyesi istemiş ve matisse alabilecek bütçesi var demek ki bu soruyu soruyor. Ben de matissenin iyi olduğunu söyledim bütçesi yetmeyen daha ucuz mamalar alır buna lafım yok sadece michoyla matisse karşılaştırılamaz dedim. Ayrıca büyük harfle yazmak neden küfür onu anlayamadım? Fikriniz değişmeyecek demişsiniz doğruları söyledim hala kabullenmemekte ısrarcısınız. Herkes istediğini verir buna kimsenin lafı yok bakılan hayvanların sağlığı söz konusu biz de öneride bulunuyoruz bu noktadan sonra isteyen istediğini verir bu konu da burada kapanır. :)