Kedi İçin Harcamalarınızı Nasıl Ayarlıyorsunuz?

oguzhan817

Kumu, aşısı, maması derken çok fazla harcıyorum şuan 5-6 aylık bir kedim var. Özellikle maması ve kumu hele ki kumu çok çabuk bitiyor, mamasını da bırakıyorum salonda ama bitiriyor gelip istiyor çok çok uzatırda vermezsem ısırıyor, ne kadar vermeliyim bilmiyorum ve bu harcamaların hepsini nasıl bir düzene oturtabilirim?

26 CEVAP

BalliBadem

Kedimi alalı 1 sene oldu yeni yeni düzen kurdum uzun zamandır bütçeme uygun güzel bi mama arıyordum ve şimdi ilk aldığım mamaya geri dönücem (': kum olarak miyamix kullanıyorum bide ********* kumunu deniyeceğim 5 kg kum 20-25 gün yetiyor kumu olabildiğince ucuz ve kaliteli seçmeye çalışıyorum aşılar zaten ilk başta çok tutuyo şu anki düzenimde 6 aya 1 parazit yaptırıyorum karma 1 ve 2 yi yaptırttım ilk aldığımızda kuduzu ve kısırlaştırmayı belediyeye yaptırttım zamanla kediyi tanıdıkça ve masraflarını iyice öğrendikçe düzene giriyor ztn

BalliBadem

Yaş mamayıda evde yapıyorum haftanın 5 günü ev yapımı kalan 2 günüde hazır yaş mamalardan yiyor günlük 50 gr kadar yaş mama yiyor kuru mamada kısıtlama yapmıyorum

ZehraBulutt

Off çok güzel ama uzak bana maalesef. Kadıköy zaten çok hayvansever bir yer, şanslısınız nitekim.

Mimmo

Catloveerr :
Tabiki size katılıyorum. Ama benim vet. Arkadaşım var o yüzden öyle dedim. Birde biz yıllardır hayvancılıkla uğraşıyoruz(büyük - küçük baş) aşılamaları genelde biz yapıyoruz. Tabi evde kedi bakımını ilk defa üstleniyorum o ayrı.

lwb

Önemli birşeyi unuttum
Aşınızın markasının Purevax RCPCh olması lazım bu koruyuculuğu için, diğer markaların koruyuculuğu hakkında bir fikrim yok. Attığım linki okumanızı tavsiye ederim, koruyuculuğundaki yorumlar için

Mimmo

Bu arada bir buçuk ayda 20 litre yanlış yazmışım. Çok pardon. Benim minno dışarıya çıkacağı için yazın dış parazit sık olması gerekiyormuş. Vet. Arkadaş edindim o tavsiye etti. Ama oda damla gibi internetten alınabiliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 3yada 4 tüplükük bir kutu 70₺.oda aklınızda olsun. Dış paraziti pirelendikçe yaptırmayı düşünmek pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Maalesef pire insandada yaşıyor. Bence o nu göz ardı etmeyin.

LadyAndCat

Oguzhan817,
Matisse Kitten kullanıyor olmalısınız. 1,5 kilo ve 10 kilo seçenekleri var gördüğüm kadarıyla. 10 kg daha hesaplı oluyor. Sadece bozulmamasına dikkat et. Aylık 26 lira tutuyor o zaman.
Kum için de üstte arkadaşlar söylemiş. Kaliteli kum güzel bir alırsanız daha az kullanmış oluyorsunuz. Kum 10 LT 24 lira kadar.
KUM + MAMA MASRAFI = 50 TL.
YAŞ MAMA HAFTADA 1 VERSENİZ.
Ayda 4 yaş mama: 12 TL.
TOPLAM: 62.
YILLIK: 744 LİRA MAMA VE KUM.
Minimum Veterinerlik masraflarıyla birlikte
YILLIK TÜM MASRAFLARI MİNİMUM OLARAK 1.100 LİRA.

BalliBadem

Bide benim kız kiloluk mamaları sıkıldığından yemiyor 4-5 kg internetten almaya başladım ama güvenilir sitelerden bi ara efsane cuma vardı o zaman almıştım bitmek üzere bitmesine yakın petlebiden alıcam internette sitelerde indirim olunca alın yada indirim kodları oluyo bazı sitelerde onları kullanın

ZehraBulutt

@hcerenk hangi veteriner kliniğine gidiyorsunuz, çok iyi bir veterinermiş gerçekten.

Kediperi

Kuduz cok gerekli sadece yurt dsina cikarken karnede gormek istiyorlar :((

Kediperi

Kuduz cok gerekli degil* sadece yurt dsina cikarken karnede gormek istiyorlar :((