Köpeğim Mama Yemiyor:(

oykucinar

bugün alex’i veterinerden aldım. yaklaşık 4 gündür sadece çok az haşlanmış tavuk göğsü yemiş, mama hiç yememiş. doktorumuz tavuğun içine mamasını karıştır öyle yedir dedi ve ben de yaptım. mama kabını koklayıp koklayıp durdu ama asla ağzını sürmedi. tavuklardan küçük bir parça verdiğimde yedi yani elimle yedirdim. mama kabını yere koyuyorum yemiyor ama elimle verince yiyor:/ daha sonra tavuğun arasına kendi mamasından saklayıp verdim. tavuğu yedi mamayı çıkardı. ne yapmam lazım mama yemesi için? tecrübeli arkadaşlar bir yardım ederseniz çok sevinirim:)

2 CEVAP

Verdiğiniz kuru mamadan hoşlanmamış olabilir. Veya mama kabına pek alışamamış. Mamanın markasını ve mama kabını değiştirebilir. Veya mama kabının yerini en çok geldiği yere koyabilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun, mamasını yeyip karnını doyuracağına inanıyorum:))

Lola33

Aynı sorun bizde de var. Bizimki de mamayı yemeye çalışıyor ancak yemekte zorlanıyor. Ben veterinere danışacağım size de tavsiye ederim ❤
Geçmiş olsun????