Bakteri Ve Beslenme

ctok

7 aylık kediyi dışarıda bulunan ve yağmur suyu ile dolmuş kedi kumu kabından su içerken yakaladım. Muhtemelen bakteri kapmış, ateşi 40.2 idi iğne vurdurdum ayrıca ishali kesmesi içinde ilaç verdiler.

Sorum şu şekilde olacak kedi hiç bir şey yemiyor. Dolayısı ile bu şekilde yememeye devam ederse sonunun kötü olacağını düşünüyorum. Tavsiyesi olan var mı? Bu haldeki bir kedi nasıl beslemek gerekir?

6 CEVAP

ZehraBulutt

Hasta kediler için konserve mama oluyor vetlerde, şırıngayla ondan verebilirsiniz. Onu da yemezse serum takılabilir. Geçmiş olsun.

Siyammm

Zehra Bulut'un dediği hasta konserveleri den alabilirsiniz. Olmassa Yaş mama verin onunda yemiyorsa şırıngayla su içirin su içmesi gerek aksi taktirde ishal kabızlığa dönebilir.

senaaelmaci

Benim yeni tanıştığım ve cok iyi enerji aldigim veteniner hekimim bana kedini zorla besleme dedi zorla olmaz fakat su icmesi cok onemli kediler 45 gun yemek yemeden yasarlar fakat 1 hafta susuzluğa dayanabilirler dedi. Kedinin önüne sevdiği yiyecekleri koy ama yaş mamada aşırıya kaçma bence.

LadyAndCat

Ctok
Susuz kalmış zavallım . dışarıdaki kediler aç ve susuz kalıyorlar. Özellikle susuzluk onlar için tehlike.
Mikrop kapmıştır büyük ihtimalle.
Sıcak tutun ve yaş mama verin.
Yemezse veteriner hekime götürün.
Geçmiş olsun.

senaaelmaci

Ve ayrıca kan tahlili yaptirmalisiniz bence. Cok cok gecmis olsun????

srdrrr

Merhaba.
Sorum şu şekilde olacak kedi hiç bir şey yemiyor. Dolayısı ile bu şekilde yememeye devam ederse sonunun kötü olacağını düşünüyorum."

Maalesef olabilir. Muhakkak veteriner hekime götürün. Ama araştırıp hangi hekime götüreceğinize öyle karar verin.

Sizin şikayetlerinizin benzerini ben kedimde yaşadım. 27 Ocak Pazartesi gününden beri serumlarla yaşama tutunmaya çalışıyor. Bugüne kadar klinikte kalıyordu. Bu akşam eve getirdim. 4-5 gün önceki kadar değil belki;ama aşırı halsiz. Yürümeye çalışırken sendeliyor, düşüyor.
Fazla uzatmayayım. Bu sorunlarının başlangıcı "mamadan ve sudan kesilme" ile başladı.

[Benim açtığım konuyu da okuyabilirsiniz.]
(https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/35273-kedimin-yemesi-kesildi-ve-cok-az-su-iciyor)