Su Kabi

gulatakan

Selam, kedilerinize içme suyu mu veriyorsunuz yoksa musluk suyu mu?bunun ne gibi etkisini gördünüz ?
Bir yerde hazır içme suyu verilmesi gerektigini okudum ama geçen bir veteriner hekimin videosunda suyu mümkün olduğunca değiştirmek gerektiğini söylüyordu.durmus su vermeyin diyordu.ben normalde hazır içme sularından veriyorum ama o su şişede,damacanada bekliyor sonucta.o yüzden aklım karisti,zaten banyoya girince gidip musluktaki akan sudan içmek istiyor kedilerim.akan suyu seviyorlarmis gerçi ama siz nasıl yapıyorsunuz?

12 CEVAP

ardazeybel16

ve birde her yerin musluk suyu farklı oluyor yani siz musluktan içebiliyorsanız verin

ardazeybel16

ben hazır da kullandım musluk suyu da. Bi fark yok ikisini de içiyor eksisi artısı yok bence

ZehraBulutt

Veterinerin durmuş su vermeyin dediği su kabında beklemiş su. Yani su kabındaki suyu sık tazelemek gerek. Çeşme suyu verilmemeli.

ZehraBulutt

Günde iki kez tazelemek yeterli oluyor bence.

PandAiluroSena

Akan suyu seviyorlarsa imkanınız varsa su pınarı alın hem suyu günde 4-5 kere değiştirme zahmetinden kurtulursunuz, su sürekli taze olur hem de sesi sayesinde bol su içmeye teşvik eder, bende para biriktiriyorum almak için bakalım beğenecekler mi

LadyAndCat

Yetişkin bir kedi kuru mamayla besleniyorsa günde 1 bardak su içmesi yeterli olacaktır.
Yaş mama yiyorsa daha da az su tüketir.

LadyAndCat

Sena;
En doğrusunu söylemiş.
Su Pınarı sizinkiler için en uygun olanı sanırım.
İçme suyu kullanıyorum.
Musluk suyunda pas, kir, kimyasal olur. Yoksa da olabilir. Bıraksam ordan içerler ama bırakmıyorum:))
Sabah ve akşam mama vereceğim zaman su tazeliyorum. Su ve mama kaplarını yıkamayı da unutmayın.

hcerenk

Merhaba,
Ben de su pınarı kullanıyorum. Kesinlikle gözle görülür artış oldu su icmelerinde. Suyun konumu da tam odalarından çıkarken hemen sağda kalıyor. Her tuvalet veya mama sonrası bir iki şlip şlip içiyorlar. Günde 150ser ml kesin içer oldular. 2.5 aylık hallerinden beri şelaleden içiyorlar.
1 ay selalesiz yaşadık beraber, sürekli su değiştirmek aşırı mantıksız geliyordu bana. Damacana suyu kullanıyorum, İstanbul'un suyu malum... Kendim icmedigim bir şeyi onlara da icirmem. Çok sıcaklarda içine soğuk su karıştırıyorum kana kananiciyorlar :) ilk başlarda oyuna ve kaba alistirmaya şevk için buz atıyordum kabın içine. Oldukça kurnazca oldu, çok sevdiler.
Pek çok su şelalesi mevcut, ben alırken filtresi en ucuz olanı tercih etmiştim. 3-4 aydanbir filtresini değiştirmeye çalışıyorum.
Elimdeki şelale 2.5 lt gibi bir miktarda su alıyor.
WeiPro PW10.

Raubeyaz

Biz suyu damacanla sipariş ettiğimiz için ondan veriyoruz. Çeşme suyu kireçli ve temiz değil bu son zamanlar da.

BalliBadem

Biz genelde çeşmeden içiyoruz o yüzden badem de çeşmeden içiyor ki eskiden içme suyu içerken biz o yinede çeşme suyunu daha çok seviyordu bende kedilerin beklemiş suyu sevmediğini bildiğimden bi ondan bi ondan kullanıyordum şu anda oda bizde çeşmeden içiyoruz bi etki görmedim çeşmenizin suyu içelebilir suysa çeşmeden içebilir

ardazeybel16

sabahtan sabaha değiştiriyorum suyunu

gulatakan

Ben de akşam ve sabah değiştirmeye çalışiyorum