Fitmin Kedi Maması

Merhaba,
Bu mamayı yeni duydum ben. İçeriği fena değil gibi, taurin eklemesi göremedim ama.
Kullanan/duyan/bilen var mı?
Siz ne düşünüyorsunuz?
http://www.makropet.com/urun/fitmin-solution-weight-control-cat/

Kısır maması içeriği:
%84 hayvansal protein
13.5 MJ/1 kg enerji

Analitik bileşenler:
Ham protein %35, ham yağlar %12, ham lif %3.5, ham kül %7.5, kalsiyum %1.1, fosfor %0.9, sodyum %0.3.

İçerik:
Kümes hayvanları eti (kurutulmuş kümes hayvanları %33, hidrolize kümes hayvanları ciğeri %4), kırık pirinç, balık eti (%5), kümes hayvanları yağı, kurutulmuş (şeker) pancar küspesi, taze domuz ciğeri (taze %10.5 / kuru %3), donyağı tozu, sıkıştırılmış elma ezmesi, bira mayası, inaktive kurutulmuş maya Genus Saccharomyces Cerevisiae (%1), yumurtalar, keten tohumu, somon balığı yağı, kalsiyum karbonat, sodyum klorür, potasyum klorür, frukto-oligosakkaridler (%0.4), mono-sodyum fosfat, yuka, doğal antioksidan kompleks (%0.02).

3 CEVAP

BalliBadem

Ben kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla yurt dışında seviliyor

İçeriği genel olarak güzel. Ama taurin miktarı 1320, bence az. Ara sıra değişiklik olsun diye tercih edilebilir ama sürekli kullanılacaksa taurin eklenerek kullanılmalı diye düşünüyorum.

Sselin1

Ben de taurin eklemesini az olarak gördüm ama bunun sebebi yüksek oranda ciger icermesi. Yoksa bu kadar iyi icerige taurin eklemesini az yapmazlar diye dusunyorum Mesela orijende de takviyeler cok azdir. Yüksek oranda et icerdigi icin