Kedimin Sol Gözünde Yaşarma Var Bunun Nedeni Ne Olabilir ??

Pampik

Kedim 1 yaşına girmek üzere ve sol gözünde yaşarma var sanırım canıda yanıyor sınavlarım
Olduğu için veterinere götüremiyorum sizce ne yapabilirim ??? şimdiden teşekkürler

4 CEVAP

Busetukenmez

Kedinizin ırkı ne

Busetukenmez

Eğer İransa normaldir

rnt

Gözyaşı lekesi varsa bu bazı cins kedilerde çok yaygın. Bunun için düzenli olarak göz solüsyonu ile temizleme yapabilirsiniz ya da steril bir göz temizleme mendili kullanabilirsiniz. Hem çapaklanmayı önler hem de gözyaşı lekesi oluşumunu önler. İki gözü birden muayne edebilirsiniz aslında. Kedinizin gözlerini ışığa doğru tutup göz kapaklarını kaldırın eğer pembe renk ise bir sorun yoktur. Kızarıklık & beyazlık varsa ya da göz renginde değişiklik (bulanıklık, sarımsı akıntı, göz bebeği çevresinden yoğun kızarıklık) hemen bir veterinere danışın derim. Çok geçmiş olsun..

Gsima

sancısı olduğunu nereden biliyorsunuz başka değişiklikler var mı peki soğuk zemine yatmak hızlı hızlı nefes almak ateş gözlerini sürekli sabit bir yerde tutmak kısıp kısıp açmak ?