Köpeklerin Başka Köpeklerin Kakasına Sürünmesi

Nejdet034

Merhaba arkadaşlar 3,5 yaşında cocker sahibiyim kızım tasmasız gezerken başka kopeklerın kakasını gördüğünden uzerine yatıyor boynunu filan sürtüyor buyuk zevk alıyor bu hareketinden bu normal mi ?
1,5 yasindayken yavruladı daha hiç ellemedik kısır değil.
daha önce hiç şiddet uygulamadım bağırdığım oluyor sadece
yardımcı olursanız sevinirim. :)

4 CEVAP

Hansolo11

Merhaba, benim bildigim kadariyla avcılık içgüdüsüyle yapilan bir hareket. Kokusu kendi uzerine alip yerden koku izini kaldirmak icin yapiyorlar. Hatta bazi köpeklerde ( vitamin ve minarel eksikliği olanlar haric) için baska bir köpeğin kakasini izi kalmasin diye diyor. Ya da kakanın kokusu kaldiysa tekrar sırtustu surunerek kokuyu yerden kaldirmaya calisiyorlar.

Hansolo11

Muhtelemen bu amacla yapiyordur, çünkü başka köpeklerin dışkısının kokusunun üstüne yatma, sürtünme, dışkısını yeme gibi hareketleri yapan bircok kopek gordum. Temizlklik konusunda nasil çözersiniz bilmiyorum :)

Nejdet034

sanırım kimse karşılaşmamış böyle seylerle

Nejdet034

iki Sefer başımıza geldi burnum tıkayıp uzaktan hortumla yıkamıştım :D artık tasmasız özgür gezmesini istiyorum fakat o kakalı hali aklıma geldin mi vazgeçiyorum bi çözümü olmalı bence :)