Ginepig Kafes Tavsiyeleri

Shaco

Anket

tahta kafes yaptırdım
(1 oy)
hazır kafeslerden
(0 oy)
birleştirilen çubuklardan oluşturdum (nasıl temin ettiniz?)
(0 oy)
Toplam (1 oy)

ginepigi olan arkadaşlar kafeslerini nasıl temin ettiniz tahtadan mı yaptırdınız yoksa hazır interenetten aldığınız kafeslerde mi(onlarda bana çok küçük geliyor) birleştirilen çubuklardanda türkiyede yok ve pahalıya kaçıyor baya

6 CEVAP

Siyammm

Birleştirilen çubukların gelmesi uzun sürer ve evt baya pahalı.
Ginepig bence günde birkaç saat salınmalı uysal ve sosyal hayvanlar zaten. genel olarak kafes en az 3-4 katı olmalı ginepiğin. Ôyle kafeslerde satılıyor hazır. Eğer evde tek kalacaksa arkadaş almanızo öneririm. Kafesi marangozada yaptïrabilirsiniz YuTube ta kendin yap videolarında var

lwb

Merhaba, 2 guinea pig baktım 2 sene boyunca.
Marangoza büyük bir "yuva" yaptırdım,kafes asla ama asla sağlıklı değildir.
Kutu gibi düşünün üst açık ama kenarları kısa ve büyük olucak. Zemine mineflö yaydıktan sonra istediğiniz taban malzemesini kullanın. Ben talaş değil hasta bezi ve ismini unuttuğum başka bi malzeme kullanmıştım.
Guinea piglerin yuvaları büyük olmalıdır ve içlerinde saklanıcak yerleri olmalıdır.

Shaco

genel olarak biraz bilgeye sahibim ama kafes konusunda çok kararsızdım bakacağıma inanıyorum boş zamanım var ve çoğu zamanlar köye gidiyorum orda çimenlik bahçe var orda güzel zaman geçirebilirler tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)

Siyammm

3-4 katı derken hem en hem boy

Shaco

ayıracak zamanım var ve evet çift alıcam internette örnek gösterebilceğiniz kafeslerin linkini atarsanız çok sevinirim :) ben baktım ama bu ona yeter diyemedim şuan küçük geldi .

lwb

https://i.hizliresim.com/4pd59J.jpg
Biraz dağınık ve küçük duruyor fotoğrafta normalde daha büyük ama bu şekil hatta daha da büyük olması lazım.
Tavsiye ettiğim bi evcil hayvan değil, diyetini anlatmaya kalksam paragraflar yazmalıyım. Çok uğraş gerektirici canlar. Ben uğraşırım derseniz ne mutlu ama bilin ki kedi köpek gibi değil.