Rahim Ağzı Kanseri

Poncik2016

Arkadaşlar merhaba benim bı arkadaşım köpeğini veterinere götürdü doktor rahim ağzı kanseri olabileceğini söylemiş yarın tomografisi çekilecekmiş varsa ameliyat edilecekmiş şuan panik halinde

Şeyi sormak istiyorum nasıl bir hastalık bu yani böyle bişey başına gelen var mı
Yada ameliyatların başarı oranı neler ameliyat sonrası ne yapılmalı
Bizi biraz bilgilendirin lütfen

2 CEVAP

LadyAndCat

Poncik2016;
İnsanlarda görülen ve oluşan bir çok hastalık kedi/köpeklerde de görülüyor. İnsanlar da rahim ağzı kanseri oluyor. Çözüm ameliyat.
Eğer bu arkadaşınız dişi köpeğini daha önceden kısırlaştırmış olsaydı (köpeğinin rahmi alınsaydı) şuanda yaşadığı korku ve paniği yaşamıycaktı. Burda ortaya çıkıyor kısırlaştırmanın hayatî önemi.
Ameliyatta hastalıklı alan alınırsa umarım can dostu hayatta kalır ve kanseri atlatır.

lwb

Benim kedimin rahiminden kısırlaştırma sırasında daha başlangıç seviyesi çıkmıştı, rahmiyle beraber alındı.
Kısırlaştırma operasyonu yapıp alırlar diye tahmin ediyorum.
Ama ne kadar ilerlemiş, sıçrar mı vs o konularda bi tahminim yok