Hormon Hapı

Merhaba yaklaşık birbucuk ay önce kedim poncigi kısırlaştırdık ama memesinde beze gibi birseye tasladık hemen vet. Götürdük hayali hamilelik geçiriyormuş ciftlasmese bile duygusal olarak etkileniyormuş evdeki ufak oyuncakları yavru sanıyor evde ağzında gezdiriyor hepsini kaldırdık etkilenmemesi için ama veterinerimiz normal hapı öneriyor zararlı diye duydum ama aynı olan geçiren var mi

8 CEVAP

lwb

kısırlaştırdıktan sonda bu tür olayları yaşamamanız lazım aslında, parça kalmadığına vs emin misiniz

lwb

Tedirgin olmayın, başka bir hekime götürün kesinlikle.
Sonuçlarını bilmiyor ama hapı öneriyor, yok artık.

lwb

Bilmesi lazım aslında..
Sonucunu bilmediği bir hapı vermeyi öneriyorsa kesinlikle başka bir hekime götürün.

Veterinere götürdüğümüz binde bir bile olsa görüldüğünü söylüyor

lwb

Hormonların oturması 5-6 ayı bulabiliyor, hap derken bu kızgınlığı geçirmek için olanlardan mı?
Veterineriniz dediyse bir kez kullanabilirsiniz, işe yaramadığını görürseniz zamana bırakırsınız

Hayali hamileliği geçirmek için hormon hapı veriyor bu olay kopeklerde de varmış onlarda bi sorun olmuyormus ama kedilerde bilmiyormuş

O yüzden çok tedirginim

Reglinin üzerinden 1 ay geçtikten sonra rus finosu kızım yalancı gebelik yaşadı. Dr, bu konuda kimyasal haplara güvenmediğini çünkü çoğunlukla hayvanlarda kusma, reflu, halsizlik vb etkileri olduğunu, bu yüzden bitkisel bir ilaç vermek istediğini söyledi. PROLACTIONO (Vet expert) adında bitkisel bir ilaç verdi. 7 gün, her gün 2 tane hap içti ve sorun ortadan kayboldu. Gastriti olan bir cocuk olmasına rağmen hiç mide sorunu da yaşamadı bu ilaçla. Veterinerinize bu ilacı danışabilirsiniz. Belki kediler için de bu tip bir ilaç vardır. Geçmiş olsun.