Kedim Sürekli Parmaklarımı Isırıp Emiyor

ubercinka

3,5 aylık erkek kedim var. İlk günden beri sürekli elime koluma ayak bileklerime saldırıp ısırıyor. Yavru kedi oyun istiyor dedim ama 1 dk bile rahat oturamaz haldeyim. Sadece uyuduğu zamanlar sevebiliyorum. Evde bir de yavru dişi var. Ona karşı çok iyi, genel olarak sıcakkanlı bi kedi ama bu kadar inatla ısırıp parmak emmesi ne anlama gelebilir? Büyüdükçe geçer mi?

3 CEVAP

Kedi küçükse dişleri kaşındığı için yada sert bir şeyler yemek istediği için yapar ama büyünce geçebilir

tsoorita

Oyun oynadığını düşünüyor olabilir ancak büyüdükçe ısırmaları daha tehlikeli hal almaya başlayabilir o yüzden ona bunun yanlış olduğunu hissettirmelisiniz. Benim kedim de 2 aylık ve dediğiniz gibi ısırmaya başlamıştı durdurup yapmaması gerektiğini hissettirdim ya da o esnada oyuncak verdim onunla oyalandı ve artık eskisi kadar çok ısırmıyor. Her ısırdığında yine durduruyorum böyle böyle bitecektir diye düşünüyorum.

Benim kedimde ısırıyor. Bunun sebebi; evde ufak bi tartışma ortamı olduğu zaman kediler durumu hissediyor ve haylazlaşıyor. Onun yanında bağırmamaya özen gösterin.