Mantar Mi Yara Mi?

gulatakan

Merhaba.biraz önce kedimin kasının uzerinde hafif kanamis çizik olduğunu fark ettim.hafif de şişmiş orasi.iki kedim var ikisi sürekli oynuyorlar.oyun sırasında diğerinin tırmık atmış olabileceğini düşündüm ama olduğu yer mantardan suphelendirdi beni.kedisi daha önce mantar olanlar yazabilir mi? Şişlik oluyor mu? Dökülme ve pul pul deri olduğunu okudum belirtileri de yok internette yazan ama emin olamadim.yardimci olur musunuz?

9 CEVAP

behcetaydinelli

Fotoğrafta görünen o bölgede fazlaca tüy dökülmesi olmuş.
O bölgeyi çok kaşıyorsa kendi de yapmış olabilir.

Affaccann

Tüylerde seyrelme veya bozukluk varsa mantar olabilir kaşıntı yapmıştır kediniz kendide yapmış olabilir antiseptiğiniz varsa temizleyin şimdilik en kısa zamanda da woods ışığında veterinerinize baktırın bana pek yara gibi gelmedi fotoğraftan anlamak çok zor...

Ecerana

bizim kediler de hemen yalıyordu tutamıyordum da 10 dk oyalayamıyordum da ama ona rağmen 5 gün de etki etmişti

Ecerana

benim kedimin de böyle olmuştu orası ve gün geçtikçe başka yerin de de benzer yara çıktı. veterinere gittik uyuz teşhisi kondu iğne vuruldu 3 hafta. siz de gecikmeden götürün eğer uyuz ya da mantar olmuşsa size de geçer.

ZehraBulutt

Benim kedilerim de hep birbirlerini çiziyorlar aynı yerden bence sizin de öyle olmuş. Dikkatli bakınca görünüyor tırmık izi zaten.

Ecerana

uyuz da kaşıntı çok olmuyor ama biraz tüy dökülmesi olur o bölgede söyleyim. bizim ki de tırmık izi gibiydi bn de öyle zannetmiştim bekledim ama ertesi gün başka yerin de de yara çıkınca anladım öyle olmadığını. hatta uyuz sonradan tekrar etti bn de o zaman veterinere götüremedim bazı durumlardan dolayı ev de kantoron yağı sürdüm sabah akşam bir haftaya yakın sürede geçti. bakalım sizin ki neymiş veteriner ne diyecek acaba

gulatakan

Şimdi konuştuk veterinerle.sislik olmuyormuş mantarda.o da diğer kedimin tırmık izi olduğunu dusundu.ama yarın gidicez bakalım inşallah iyi haberler alırız

gulatakan

@zehrabulutt yazısını okuyup tam sevinmiştim ki son yorumu okuyunca yine içim içimi kemirdi.ben de bu ihtimali düşündum az önce çünkü kantoron yağı sürdüm ve rahatsız olup patisiyle alıp yaladı yağı sürekli.kasindigini gormedim daha önce ama dökülme dün vardı biraz :/

gulatakan

kantoron yagı cıdden cok guzel bırsey.oynamasa etkı edecegıne o kadar emınım ki.erkenden mudahalede cok ıse yarıyor çok kez denedım.ama işte Freddy emmesını beklemıyor derısının,yinede kızarıklı çizik kısım gıtmıs hemen.
yarın gorecegız bakalım burdan yazarım yıne,sizlere de fikir olur