Kedinizin Dişlerini Fırçalıyor Musunuz?

Oske22

Kedimin ağzı çok kötü kokuyor. Araştırdığıma göre dis etlerinde sorun, çürük vs. olduğundan olabiliyormuş ama baktım öyle bir sorun yok. Bu normal midir? Fırçalamak gerekir mi dişleri, ilk kez duyuyorum fırçalamak gerektigini ????

8 CEVAP

BalliBadem

Evet fırçalıyorum çoğu kişide fırçalıyor diye biliyorum bununla ilgili başlıklar açılmıştı

Simgeyldrm

Bizimkininde ağzı çok kokuyor bu aralar diş değistiriyoruz arastirdim oda koku yaparmiş ama hala geçmedi

onurtemiz

hiç fırçalamadım. Yavru zamanlarında ağzı kokuyordu evet ama bir buçuk senedir belki daha fazla zamandır ağzı falan kokmuyor. 28 Aylık şu an da.

dilaraxx

bizimkininde kokuyor ama ne yazık ki fırçalattırmıyor veterinere götüreceğiz mecbur ağzı temizlenecek

kubra1987

mamasini degistirebilirsiniz

kubra1987

vete goturuh curugude ilabilir

Oske22

Benimki kendine bile elletmiyor, asla fırçalatmaz. Fırçalamak gerekli midir?

evet haftada 1 ya da 2 kez fırçalıyorum.
Fırçalamamak çok sorun yaratabiliyor. Kedimi sahiplendiğimde dişleri tartar doluydu ve oldukça pahalı tuttu tedavisi. Size de bunu yaşamamanız için fırçalamanızı öneririm