Kedimin Ağzı Kokuyor!

ardazeybel16

Arkadaşlar merhaba kedimin ağzı kokuyor yani kendini yaladığı için tüyleride kokuyor fakat bir hastalığı vs. yok sadece mama kokuyor. Bu duruma nasıl çözüm bulabilirim?

7 CEVAP

Htcozlp

Veterinerimiz bir sprey vermişti bize ama dış eti kızarıklığı için..ağız kokusu da gitti kullanınca,yine de veterinere sormanızı öneririm:)

LadyAndCat

Diş koruyan mamalar var tavsiye ederim. Köpekler için kullanılan diş çubuk ve ödül mamaları da olabilir.
Araştırdım hiçbir zararı yok kedilere.
Az miktarda vermeye dikkat edin 1-2cm büyüklükteki ödüller yeterlidir.
Diş fırçalamayı da düşünebilirsiniz..

Gokberk39

Çok normal bence ben de kedime yaş mama verince belli bir süre yaş mama şeklinde kokuyor ve geçiyor:)

Kediperi

Belki cekilmesi gereken disleri vardir veterinerinize danisin ama kuru mamanin da cok etkisi var kitirdatarak yedikleri mamalar dis sagligina iyi geliyor diye bir makalede okumustum

Kaç yaşında ya da aylık? Belki diş değiştiriyordur

alarakocuk

kedilerdeki ağız kokusunu ihmal etmeyin. dişlerinde sorun olabiliyor. benim kedimde de vardı 2 dişi uzundu diş etine battığı için koku oluyormuş. sadece diş üzerine olan bir veterinere gittim ve ameliyat oldu erken fark ettiğim için çekilmedi sadece törpülendi. tükürüğünün yapısı nedeniyle de bakteri üretiyormuş o yüzden de her gece dişlerini fırçalıyorum. yani ihmal etmeyin. kedilerin normalde sizin duyacağınız gibi ağzı kokmaz

ardazeybel16

Sağlık sorunu yok.