Kediyle Yolculuk :(

Ozgenur97

Kedimle 17 saat otobüs yolculuğu yapmam gerekiyor. İki hafta önce de 9 saat yolculuk yapmıştık. Sakinleştirici hiçbirsey kullanmamistim ve sadece iki kez miyavlamisti. Ama şimdi süre çok uzun. Ne yapabilirim bilmiyorum. Yine hiçbirsey kullanmasam dayanabilir mı? Yada sakinleştirici kullanmalı mıyım :(

31 CEVAP

Natkarat

Şu hasta pedleri mi örtüleri mi ismini unuttum ondan serip gitmenizde fayda var. Yedekli koyun hatta. Bence sakinleştirici kullanın ama tercih sizin. Vetlerde max 30 lira. 10 liralıklar da var hatta. Yolculuk süresine ve kedinize uygun olanı veterineriniz daha iyi bilir.

Natkarat

Yasal güvenceniz var. En kötü polisi ararsınız. :)

sarmanbirkedi

Sakin kediyi bagajda almalarina izin vermeyin sorun çıkarırlarsa otogar polisini veya normal polisi çağırın firmayı cimere şikayet edin

Ozgenur97

Veterinerimiz kot bayoun sıvı kullanmamızı önerdi. Sakinleştirici olarak onu verdim. Uyutmuyor yolculuk gerginliği için. Güçlükle yanıma alabildim bagaja vermedim ama mutlaka şikayetçi olucam burnumdan getiriyorlar. Zaten ilk kez bu kadar uzun bir yoldayim çok tedirginim kedim de olduğu için. Umarım ilaç işe yarar da sağ salim gidebiliriz. Çok korkuyorum:(

Katya06

Yanınıza tasma alın böylece molalarda tuvalet ihtiyacını giderebilsin. Ne güzel bizim ki 1 saat veterinere gidip gelene kadar bizi mahvediyor..:(

Ozgenur97

İmkanı yok kendi kumu yoksa tuvaletini yapmaz. Yolculuktan önce yaptırıp çıkacağım teşekkür ederim:))

Makelswon

Ay bende 1 hafta sonra aynı durumda olacağım inşallah kolaylıkla geçer ben çok korkuyorum

sarmanbirkedi

Mutlaka cimere şikayet edin olmadı tüketici hakem heyetine bir şekilde akillanmalilar

LadyAndCat

Ozgecim sakin ol.
kaç saat oldu yoldasın?
Kaç saatin var daha?
Çişi gelmiş olabilir işediyse çişinin üzerine yatmak istemez.
Acıkmışta olabilir....
Geceleri aktif oluyorlar bilirsin!!
Bir süre sonra susacaktır.
Gündüz zaten uyuyorlar daha çok.
Onunla konuş , ona dokun.
Sesini duyunca sakinleşir.

Ozgenur97

Ellerim titriyor artık gerginlikten daha 6 saat yolculuğumuz var 12 saattir yoldayız :( mama verdim ama yemedi çok az su içti. Polarina baktım hiç çiş yapmamış. Otobüs firmasının çalışanları beni o kadar zor durumda bırakıyor ki :( depremde evim hasar gördüğü için başka yere götürmek zorundayim diyorum uyutun o zaman bagaja koyun diyorlar :( gerçekten çok çaresizim şuan ilacını vermek istiyorum tekrar ama kafesi açarsam durmaz diye korkuyorum

Natkarat

Bence de sakin olmalısınız. Kediniz sizin tedirgin olduğunuzu hissettiği için ayrıca zorlanıyordur.

Anonymus552223

Cok uzun kalmayacaksaniz evde yalniz birakin veya birine anahtar verin cok uzunmus yol

Ben 4 saatlik yolda papatya çayı kullanıyorum. 1-2 saat rahatlatıyor benim kedimi. Kafesine ve patilerine sürüyorum koku açısından. Deneyebilirsiniz ama 17 saatte etkisi ne olur bilemiyorum.

LadyAndCat

Kedinizi besleyin , kakasını yaptırıp yola öyle çıkın. İyi yolculuklar:))

sutlacsmom

Aşıları tamsa uçak tercih edin