Son Kullanma Tarihi

merveaydar

Anket

evet
(14 oy)
hayır
(0 oy)
Toplam (14 oy)

son kullanma tarihinin bitmesine 3 ay kalmış mama kullanılır mı?

5 CEVAP

Mirtip

Evet
3 ay kullanılır :)

sarmanbirkedi

Kendiniz demiştiniz daha 3 ay var

sarmanbirkedi

Kendiniz demiştiniz daha 3 ay var

muffincookie

Ben olsam 2.5 ay kadar kullanırım.Ya da 1 hafta kala.Sonuna kadar kullanmam.

auwlano

Bu tarz gıda ürünleri son kullanma tarihi geçtikten yaklaşık olarak 45 gün daha tüketilebilir olmak üzere etiketlenir. Tedbir amaçlı olarak bu süre bırakılır. Yani tarihi geçen ürünlerin hala en az 1 ay süresi olduğunu ancak tedbir amaçlı olarak kullanılmaması gerektiğini akılda bulundurmakta fayda var. 3 ay daha var diyorsunuz, gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.