Kedime Ne Kadar Mama Vermeliyim

sarmanbirkedi

Normalde haftada 700 gr kuru mama veriyordum ama artık yaş mama da vereceğim . Şimdi haftada 800 gr yaş mama veriyorum ne kadar kuru mama vermeliyim?

8 CEVAP

lwb

Dışarıda yaşayan bir kediyse, sürekli kabında bulunmalı diye düşünüyorum. Dışarıda yaşayanların harcadıkları enerji içeride yaşayanlardan daha fazla.
Ayrıca soğuklar da geldi yediği her besini vücudu ısınmaya kullanıcaktır

sarmanbirkedi

Muffincookie ve whisky cat teşekkürler

sarmanbirkedi

Evet dışarda yaşıyor ama ogunluk olarak alistirmisim yoksa hep dolu olsa en az 300 gr kuru mama yer bir günde

BalliBadem

Pakette önerilen kadar kuru mama yemesi yeter

muffincookie

https://go.shr.lc/3bigRYV

Burda kitten mama ile yaş mama ne kadar verilmeli diye bi tablo var.Sadece kuru mamayla olmaz.Arada yaş mama verilemli ve bu tabloya bakabilirsiniz

whisky_cat

Evet @muffincookie haklı.Ayrıca tablodaki gibi yaş mama verirsek kuru mama oranı zalatılıyor

BalliBadem

Zaten önerilenden daha çok kuru mama yiyor diye biliyorum o yüzden öyle önerdim yaş mama yiyecekya