Kopeginizin Tırnaklarını Keserseniz Psikolojisi Bozulurmu

Köpeğimin tırnağını kestirirsem psikolojisi bozulur mu

5 CEVAP

ardazeybel16

Hayır tabiki (kendi görüşüm)

Bildiğim kadarıyla hayır kedilerin bile bozulmuyor çoğunlukla

SevimliTom

Tabi ki hayır ancak çok dipten kesmemeye özen gösterin...

TATA4242

Kedi olsa neyse,çünkü kedilerin tek savunma aracı pençeleridir.Köpekler için bu şekilde değildir ama siz ginede sadece ön patilerindeki tırnakları kesin,zaten dışarı çıkan bir kedi gibi dışarı çıkan bir köpeğinde tırnak bakımına ihtiyacı olmaz,kedi o işini ağaçda görür,köpek ise yürürken yada koşarken ve toprak kazarken,tırnaklarını torpüler.Köpeklerde küçük bir ırk değil ise bu işlemi veteriner hekimlerde yapılması taraftarıyım,zaten düzenli dışarı çıkan bir köpek ise bana kalırsa buna bile gerek yok.

LadyAndCat

Hayır :))
Ama dikkatli olun uç kısmını sadece
Yoksa patisi kanar.