Kısırlaştırılmış Kedilerin Artan İştahı

Natkarat

Merhaba,

Kısırlaştırılmış kedilerinizin iştahını nasıl kontrol ediyorsunuz? Yıllardır sokak kedilerine bakıyorum ama kısır kediler konusunda çok acemiyim. Bunu da sahiplendirebilseydim benle olmayacaktı muhtemelen ama sahiplenirken erkekler pek tutulmuyor malum. :) Gramaja uyarak 2 öğün veriyorum ama dayanmaya çalışsam da ısrarla istiyor. Bu ısrarı rahatsız edecek düzeyde değil ama ufak miyavlamalar ve gariban gariban gözümün içine bakıyor. Yaklaşık 2 hafta önce kısırlaştırdığım için bu iştah normal mi yoksa hep böyle mi olacak? Yani sevmeyeceği bir mamaya mı geçsem bilemedim. Obez olur ya da idrar yolları ile ilgili bir rahatsızlık yaşar diye de korkuyorum. Bu sebeple bir çözüm bulmam lazım. Bu sebeple sizlere danışmak istedim.

21 CEVAP

Kevserhaksever

Benim kedim eve geldi 2 saat falan oldu geleli ve deli gibi mama yiyor şuan kiloya da yatkın bir kedi bende ne yapcam bilmiyorum:(

Natkarat

Aynen 2 kilo bana da az geldi. Bizim kısırlaştırmadan önce yaklaşık 4,5-5 kilo arasındaydı ama kas kütlesi çok fazlaydı. Bu iştaha direnemezsem obezite yolu görünüyor sanırım. Umarım 2 ayla sınırı kalır.

siliin

Merhaba, kedinizin iştahının durumu nasıl oldu acaba? Bir durulma var mı yoksa tam gaz mamaya devam mı? Benim kedim de geçen ay kısırlaştırıldı ve mamaya bağımlılığı aşırı arttı. Hep tabağı dolu olan ve arada bir yiyien bir kediyken şu anda tabağı bile yiyebilir. Bu bir geçiş sürecimi yoksa iştahı artık böyle mi kalacak diye sormak istemiştim. Ona göre bir yöntem izleyeceğim.

siliin

@Natkarat

siliin

@Natkarat

Natkarat

Merhaba, uzunca bir süre foruma ara vermiştim. :) Hala obur ama öğün sayısını artırıp mama miktarını azaltarak veriyorum. Düzeleceğini sanmıyorum açıkçası. Bu sebeple son 2 aydır düşük tahıllı nd'ye geçiş yapmak durumunda kaldım. Bu ay tekrar tahılsıza geçiş yapacağım. 2 şer ay değişimli kullanmayı planlıyorum.