Kedim Aniden Saldırıyor( Kısırlaştırdım Halen Aynı)

aksoy65

Merhabalar, kedim ile sorunsuz iki yıl geçirdik ve dünyanın en sakin kedisiydi fakat eve birileri gelince hep kaçıp saklanan bir kedi, 2 aylıkken sahiplendik. Kedimiz ilk kez saldırdığı da kısırlaştırdık çoğu kişinin tavsiyesi ile ama yine belli saldırma davranışları var, şöyle sıralayayım.
1- Yeri koklayıp sonra bize saldırıyor
2- Fırça görünce çıldırıp saldırıyor
3- Aniden donup insanın yüzüne bakıp saldırıyor
Bu kedi bu hareketleri son aylarda yapmaya başladı öncesinde hiçbir şey yoktu.
Önce uzun bir miyavlama ama baya kalın bir sesle sonra da kıhlayıp saldırıyor. Kedimi çok seviyorum ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilecek, aynı durumu yaşayıp aşan biri var mı ?

9 CEVAP

Natkarat

Antidepresan ya da bitkisel sakinleştiricilerle aşabilirsiniz. Ayrıca ona özel bir alan kurmalısınız. Sizin duruma örnek bir video izlemiştim. Linkini aşağı ekledim. Tek tek yazmaktansa bu daha açıklayıcı olur. :) Buradaki etmen farklı bu arada. Sizin de atladığınız benzer bir durum olabilir. Ondan uygularsanız sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Video

BalliBadem

Kedi yani bizimkide yapıyo ki artı başka garip şeylerde yapıyo normaldir

Natkarat

Diğer videoyu eklemeyi unutmuşum. Özellikle bunu izleyin. :) Bu arada altyazı açmayı unutmayın.

Terör estiren kedi

Senem066

Benim kedim doğduğundan beri saldırgan kisirlastirdim halen öyle özellikle gece ben uyurken yüzüme saldırırdı o bitti. Şükür ama ne yazık ki saldirganligi ne yapsam gitmesi :( Ama kimi sakin kediler kisirlastirdiktan sonra saldıran olur. Yani kisirlastirin sakinleşir uysal olur gibi sözlere kulak asmayın..

aksoy65

Şu anda mama vermeye gittim öyle bir saldırdı ki kapıyı kapatarak kurtuldum, kapıyı açtığımda dişlerini gösterip insan inlemesi gibi bir ses çıkarıyor, ne yapacağımı bilmiyorum

aksoy65

BalliBadem inanın İran kedisi erkek ve 5 kilo civarı ve öyle bir saldırması varki hiçbir kediye benzemiyor

BalliBadem

Hm ilginç tabi görmeden yorum yapmak çok sağlıklı olmaz

aksoy65

Öyle valla da yeri kokladığında ya da saldırı pozisyonuna geçtiğinde nasıl davranmalıyız hiçbir fikrimiz yok

sarmanbirkedi

Youtubeye Benim Belalı Kedim yazıp kedinizin gösterdiği belirtileri gösteren kedilerin rehabilite edildiği bir sürü bölüm var onları uygulayın ama bunu kesinlikle yapin