Dairede Köpeğim Ve Yaşadığım Sıkıntılar

benissexo

11 aylık melekkk gibi yavru bir golden oğlum var ne sesi çıkar ne de birine zararı bir tüy yumağı pofuduk bebek yüzlü.. Başakşehirde bir sitede 30 Katlı bir binaya taşındım minicik asansörler 15. kattayım tabi hep dolu, ne zaman asansöre girsem çıksam kaçışmalar, bağrışmalar ay, ıyy lar sabrım çok sınanıyor! İnsanların yok apartmanda köpek mi olur diye söylenmeleri, daha neler neler.. öyle diyenlere 8 tanede yavrusu var diyorum evde. Ev bizim binada otel gibi olduğu için site yönetimi birşey demiyor zaten sitede 3 5 kişinin dairesinde köpeği var ama küçük ırk genelde. Her neyse biz rahat olur diye buranın giriş katı bahçeli dairesini kiraladık kontrat vs. imzaladık ev sahibi köpeği duyunca burası ''NEZİH'' bir site köpek yakışmaz dedi bütün sinirim altüst oldu köpek ''ahlak''larını bozuyor ahlakınıza sıç*m sizin gibi insanların !

26 CEVAP

TATA4242

Korkmayıp,ıyyy bu ne filan diyenleri gerçekden bende anlamıyorum,ya bu öcü mü,Dilaraya dediklerine baksana,bir kedi için mi ağlıyorsun :)gerçekden bana böyle birşey demesinler iyiki de orada yaşamıyorum.İnsan parası kaybolunca ağlayan canlı(özellikle bu tarz insanlar,bir kedi için mi ağlıyorsun vs.diyenler)balık için bile ağlarım,kuş içinde ağladım,arkadaşım sevgi bu sevgi.Herkesin kıymet verdiği şeyler aynı değil.Yani pozitif düşünmeye çalışıyorum ama bu kadarı olmaz,yüzüne bakıp laf etmek nedir ya,bu kadarı olmaz.Yani açık konuşmak gerekirse ben orada yaşayamam ve iyikide yaşamıyorum.Gözümde kediyi köpeklere parçalatanlardan ve kediyi tekme tokat döven (özellikle bir ara, bunu askeriyede yapan)tipden farkları yok.Açıkcası dine bağlamayın dememin sebebi,şuydu hayvan sevgisi olmayanın dinle alakası yoktur.
Şu hadis
"Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size rahmet etsinler. Rahim (akrabalık bağı) Rahmân'dan bir bağdır. Kim bunu korursa Allah onunla (rahmet bağı) kurar, kim de koparırsa, Allah da ondan (rahmet bağını) koparır." (Ebû Dâvûd, Edeb 58; Tirmizî, Birr 16)
Ve şu şiir herşeyi özetliyor.
https://www.google.com/amp/s/www.antoloji.com/m/amp/siz-yerdekilere-aciyin-ki-goktekiler-de-size-acisin-siiri/
Ve ünlü şairimizlerden

  1. Zerrişte, Tevfik Fikret
    “Yaz aşkına dair,” dediniz… İşte: çocukken
    Gayet afacan bir kedi sevdim ki elimden
    Bir dakka bırakmazdım; uyurken kucağımda
    Ruhumdaki şefkat
    Hep üstüne titrer; gece bazan yatağımda
    Birlikte uyurduk. Bırakıp mektebe gitsem
    Kalbimdeki özlem
    Mutlak beni dikkatsiz eder, “hey koca sersem!”
    İhtarı tokatlarla gürülderdi başımda.
    Ben körkütük âşık,
    Her kahra tahammülle severdim… O yaşımda
    Sevmekteki etken ve teselliyi bilirdim.
    Herkes gibi, hatta
    Bazan da sebepsiz yere ağlar, üzülürdüm.
    Zerrişte, bu ismiydi onun, sanki haberli
    Uğrun kederimden
    Yaltaklanır, atlar, sürünür, okşatır, okşar
    Sırf alsın için gönlümü bir çare bulurdu
    Lakin üzerimden
    Bir kez dağılıp gitti mi hüznüm, kurulurdu:
    “Sayemde bu neşen” demek ister gibi mağrur;
    Mağrur ve küçümser,
    Başlardı vefasızlığa; ben bağlı ve güçsüz,
    Her isteği, her hazzı ve her keyfine uymuş,
    Bazan şaşaraktan,
    Bazan kızaraktan; yine güçsüz, yine kanmış;
    En şüpheli bir meylini görsem inanırdım;
    Biçareliğimden;
    Hep tırmalanır, tırmalanır, tırmalanırdım!
    Aslında dini,edebiyatı,felsefeyi örf ve adetleri bilen bir insan hayvam fobisi olmadığı sürece (geçmişden gelen kötü hatıra sebebiyle yada vb.sebep ile)yerdeki taşı bile bir farklı sever.

Kevserhaksever

LadyAndCat
Bunun acımasız olmakla ilgisi yok bende çok uzun süredir Başakşehir de yaşıyorum burda gelip geçip görülen o. Kendi annemde aynı vaziyetteydi eve kedi geldikten 5 6 ay sonra yıktı duvarlarını yani geçip kimse bana insan demesin diyorsunuz ya geçin bunları hiç bir işe yaramaz boşu boşuna yorulmuş oluyorsunuz. Küçük iran gibiydi burası, Onur' un dediği gibi yeni yeni biraz daha normalleşti.

dilaraxx

@LadyAndCat
şahsen ben onlara insan demeye utanıyorum şerefsiz yaratıklar hepsi

benissexo

@onurtemiz Onur bey bende 9 yıldır başakşehirdeyim çok iyi biliyorum burayı. Bunlar yolda bana yüzünü ekşiterek bakar 1. etap annemin evinin karşısında boş arazide kapalısı açığı fark etmez fuhuş tarlasına çevirirler arabalarının içinde orayı. Ama binaya meleğim evcil köpeğimle girince diyafonlar çalar güvenlikten şikayetler gelir.

TATA4242

@dilaraxx
Allah kahretsin! sadece namaz kılmakla , camiye gitmekle , Kur-an okumakla ibadet edilmiş olunmuyor! Oraya nasıl bağladın,müthiş doğrusu.Siyasette bu kadar algı operasyonu yok be kardeşim.Lütfen konu dışına sapmayın.Bahsettiğin olunmuyor! Diye ünlem koyduğun şeylerde,binanın temeli gibi isterse üst katlar gül bahçesi olsun,temel bataklık oldukdan sonra,hepsi bataklığa dönüyor.Neyse arkadaşımızın sorusunu ve konuyu daha fazla saptırmak istemiyorum.@Cansu güzel cevap vermiş,uygulayın mutlaka,ben bu şekilde çoğu yerde rahat ettim.

TATA4242

Yöneticininde nezih değil demesinin sebebini,şikayet edenlere bağlıyorum.Bu şikayetlere kulak misifiri olduğumdan biliyorum.

TATA4242

Gine ek olarak sizi eleştirmek için bunu yazmadım,empati adı altında yazdım.Diğerleri empati yapamaz,hiç köpeği olmamış ve bunu hayal bile etmemiş.Bu sebeple olaya daha pozitif yaklaşıyorum,çünkü onların yaptığı yanlışı,aynı şekilde kapamaya çalışırsanız,sizde yanlış yapmış olursunuz.Yanlış yanlış ile kapatılmaz.@onur bey ve diğerleri mümkünse bu olayı siyasete veya dini kurallara örf ve adetlere bağlamayın,pek alakası olan bir durum değil.İstanbul,Ankara,İzmir,Antalya,Konya gibi yerleri bilen birisi olarak söylüyorum,bunun onlar ile alakası yok,genelleme yapmak hoş değil.Kimse kendi evinde beslediği hayvana karışamaz ama dışarı çıkarttığında( ortak alanda durum farklı)mesela bir ailenin iç meselesine karışamayız,ama ucu bize dokundu mu(rahatsız olursak)o zaman bizede hak doğar.Yani örnek vermek için söyledim ve bu durumda ona benziyor.Eğer yaşadığınız yerde homoseksüel yani eşcinsel birisi var ise(kendi tercihi,karışmayız)ama eğer her gün farklı farklı yabancı birini rezidans vb farklı konutlara getiyorsa,içeri sokuyorsa(bunun ucu banada dokunabileceğinden)herkese söz hakkı düşer.Hırsızlık ahlaksızlık vb.bir sürü şey yaşanabilir çünkü.Bizzat şahit olduğum olaylardan biri olduğu için söyledim.

TATA4242

Ya neden kendini üzdün bu kadar Dilara,özür dilerim.Ben sadece genelleme yapılmasına,siyasi yada dini terimlerin eleştirilerde kullanılmasına karşıyım,yani kavgaya sebep olabilecek yada insanların kutuplaşmasına vasıta olabilir.Yani narin konular.Açıkcası yüksek meblalar alan vekiller için,sanki parayı ben alıyormuşum gibi kimseyi incitmem.Bu yüzden üstü kapalı hitap daha iyi.
@onur bu cevabında dediğim şeyi özetlemiş gibi:)
Ayrıca Başakşehir de ben yaşıyorum 13 senedir. Benden daha iyi bilmeniz için uzun yıllardır bu bölge dr oturuyor olmalısın :-) oradaki halk genel olarak her şeyi dine siyasete bağlar. Beyinlerinin için bu şekilde oluşmuş. Yıllardır zihniyet konusunda mücadele ederiz ama fazla bir şey katamadık. Yine de eski halinden daha iyi.

benissexo

TATA4242 korkanlardan bahsetmiyorum onları anlıyorum fakat korkmayıp bizi görünce sinir olanlar sevmeyenler var afedersin bir yerlerine bir şey sokuyormuşuz gibi. Kendi kendine söyleniyorlar bana laf yapıyorla bazıları gözlerimin içine rahatsız olayım diye tiksinerek bakıyor ruh hastalıklı manyak kişiler bunların hepsi anne baba çoluk çocuk ebeveyni.

TATA4242

Yani o kimseler arkadaşımızın söylediği gibi Sözde kelimesiyle anlatılırlar.Yoksa dini veya felsefeyi ve diğer saydıklarımı bilen bir insan böyle olamaz.Dinden bahsediyorsa
https://medium.com/@akittv/i%CC%87slamda-kedinin-yeri-h%C3%BCkm%C3%BC-ve-ebu-hureyre-r-a-873365900a99
Şunları bilmesi gerekir.Köpeğe bu davranışı sergileyen bir müslüman Eshab-ı Kehf'i bilmiyordur.Kıtmiri hiç bilmiyordur.

TATA4242

Ve ek olarak lütfen empati yapmayı deneyin,çünkü müstakil bir yerde değilsiz.Köpekden korkan fazlasıyla insan var.Onlarıda anlamaya çalışın.Düşünün köpekden korkuyorsunuz ve asansöre bineceksiniz ve karşınızda küçücük yerde,bir köpekle beraber kat çıkıyorsunuz,korkunç bir olay,köpekden korkan her kişi için çekilmez bir durum.Ben hayvanların hepsini severim,yılan ve iguana beslemeyi düşünen biri olarak bunları söylüyorum.Düşünsene asansöre biniyorum yanımda yılanım ve diğerleri :)korku filmi gibi.Siz gelmeden önce orada daha uzun süre oturanlar var ve bu durumla karşılaşıyorlar ve her gün karşılaşmak zorundalar ve 8 yavru vs.korkan birisini kendi yerime koyamıyorum bu durumda.Müstakil ev harici,girişdeki yerde çözüm değil yani çokda bir farkı yok.Çünkü bu korkj birşeye benzemez,en yakınlarımdan enişdem köpek ve kediden korkuyor,adam köpek görünce arkama saklanıyor,kedi gibi bekliyor.Geçen bize geldi ve kedi olan yere giremiyor.Bende empati yaparak onun misafirliği süresince kediyi onun bulunduğu ortama yaklaştırmadım.Bazıları gerçekden korkuyor demek istediğim bu,yani alıştırmak mümkün değil zorlarsan,mazallah kalp krizi geçirecek o derece.Yani siz çoğunluğa uymalısınız onlar size değil.Bir ara yaşadığım olayda,rezidansda kedilere mama bırakıyorlardı ve bunlar azınlıkdı,birisi birşey diyince bu duruma kızıyordum,kedi severliğin neyi kötü diye.Arkasını araştırdım meğerse kediler otoparka yavruluyor heryer kan revan oluyormuş,ayrıca oraya tuvalet yapıyorlarmış,bazıları ise havalandırmaya girip can veriyormuş,bazıları araba sebepli can veriyormuş.Sonra bende Kediler için en uygununun elektronik cihazlar ile kedilerin uzaklaştırmasına karar verdim ve uzaklaştırıldılar.Yani tek taraflı düşünmemek lazım ve sebebini araştırmak gerekiyor.

dilaraxx

@benissexo tabi birtek hayvanlar nezih semti bozuyor ya geriye kalan herşey serbest :/ ben sessiz kalmıyorum ağızlarının payını veriyorum valla daha ağızlarını açamıyorlar