Kedimin Irkı Cinsi Ne?

Xeons16

Arkadaşlar kedimi birinden sahipleneli bayağı oldu sahibi maine coon diyor ama maine coon a da Norveç orman kedisine de benziyor yardımcı olur musunuz

9 CEVAP

lwb

Kediniz uzun tüylü bir tekir.
Maine coon ve norveç orman kedileri çok daha farklı yüz ve fizik olarak. Ayrıca ülkemizde bulmanız da zor, özellikle maine coon özel olarak üretilen bir cinstir, para karşılığında bulabilirsiniz ancak.

muffincookie

İri pofuduk bir twkir

Siyammm

Merak etmeyin arkadaşlar bu sitede uzun tüylü tekire Norveç
Gri kediye russian blue deniyor

Norveç orman kedisinin Türkiye'de ne işi var? Ha onu geçtim Maine coon özel üretiliyor bulup parayla almak bile imkansız. Ama bu ne cinsi bilmiyorum bence Tekir sadece kırma olabilir uzun tüylü yanim

Natkarat

Güzel bir tekir. Kaliteli bir mamayla yelesi çok hoş görünecektir emin olabilirsiniz. :)

Norveç orman kedileri ile maine coon birbirlerine ne kadar benzesede en ayırt edici farklılık maine coon kedilerin daha iri kemikli yapıları ve buyuklukleridir benimde sizin gibi bir dönem kedimle ilgili ırk merakım vardı yaşına göre boy kilo büyüme hızı arastirmalarim sonunda bana kedimin maine coon olduğunu anlamalı sağladı görünüşe bakılırsa sizin yaramazda maine corona benziyor

calymath

Ankara kedin var canım. Başka ırklarla alakası Yok.

Maine coon kedisi değil, olsaydı şecereli kedi sahibi olurdun. Şecerede 4 göbek maine coon yazardı.

Norveç orman kedisi de değil çünkü bura Türkiye. Norveç'in burada ormanı mı var?

Bu kedileri hiç yakından görmediniz. Bir kere görseniz bir daha başka kedilere benzetmezdiniz. Çünkü bu cinsler emsalsiz morfolojiye sahiptirler. Mesela maine coonun boyu 110 cm olabiliyor.

Bellasmom

Norveç orman kedisi mi ? Arkadaşlar yapmayın bu cins hayvanları bırakın sokakta bulmayı parayla bile bulup alamazsınız.